Як добути воду в пустелі.

Як добути воду там, де навколо, наскільки сягає око, тільки розпечений пісок, колючі сухі чагарники і палюче сонце? Зневірятися не треба: приклавши деякі зусилля, ви зможете роздобути трохи цілющої вологи.
Вам знадобиться
  • Похідна лопатка, ємність для збору води, тонка і прозора поліетиленова плівка (клейонка), довга еластична трубка, грузило.
Інструкція
1
Безумовно, знайти воду в пустелі нелегко, але можливо. По-перше, її можна отримати з рослин, наприклад, кактусів. По-друге, в пустелі знаходяться штучно вириті колодязі, де зберігається вода. Відшукати такий колодязь можна, якщо йти вздовж караванних дорог.Еслі же вам так і не вдалося знайти джерело води, не впадайте у відчай! Існують два вірних способу отримання води "прямо з піску", які не раз рятували життя вмираючих від спраги подорожніх.
2
Для того, щоб добути воду з допомогою першого способу, пройдіть між барханами і виберіть найнижче місце. Чим нижче ви почнете копати, тим меншу відстань вам доведеться подолати перш, ніж ви дістанетесь до вологого піску, який бере вологу з підземних вод. Однак будьте готові до того, що копати все одно доведеться довго - на один-два метра в глубіну.Влажний пісок впізнати легко - він сірий і вологий на дотик. Вирийте в ньому неглибоку ямку, і в неї поступово почне накопичуватися грунтова вода.
3
Другий спосіб видобутку води в пустелі полягає в тому, щоб вирити в піску яму діаметром близько метра, а глибиною не менше п'ятдесяти-шістдесяти сантиметрів. На самому дні ями розмістіть ємність для збору води і помістіть в неї кінець порожнистої трубки, інший її кінець витягніть з ями.Накройте вийшла яму прозорою поліетиленовою плівкою і помістіть в центр грузило. В якості грузила можна використовувати звичайний камень.Под впливом сонячних променів, що проходять крізь прозору плівку, з грунту буде випаровуватися волога і осідати на внутрішній поверхні клейонки. Крапельки води будуть поступово стікати в ємність, і ви зможете час від часу втамовувати жажду.Етім способом ви зможете отримувати не менше літра води в день - цієї кількості має вистачити, щоб не допустити зневоднення організму.
Зверніть увагу
Отриману першим способом воду перед питвом обов'язково необхідно процідити через кілька шарів тканини.
Пустеля - не саме гостинне місце. Пекуче сонце і висока температура роблять перебування людини в пісках нестерпним. Крім небезпеки отримати тепловий або сонячний удар невдачливого подорожнього чекає ще одна перешкода - спрага. Адже добути воду в пустелі не так-то просто.
Інструкція
1
В основному життя в пустелі зосереджена навколо оазисів - острівців зелені, що розкинулася навколо водойми, що утворився завдяки наявності підземних вод або частого випадання опадів. Найрозумніше не залишати такі місця без карти і запасу прісної води, адже шлях від одного оазису до іншого найчастіше виявляється неблизьким.
2
Виявити воду в пустелі можна, спостерігаючи за поведінкою тварин і птахів. Сліди звірів, їх послід, нори в піску свідчать про наявність у цій місцевості живих істот, що було б неможливим, якби не було неподалік хоча б невеликого джерела води. Також на наявність живлющої вологи вкажуть зграї птахів, що кружляють у повітрі на світанку або заході, і виростання таких видів рослин, як верба, пальма, бузина, тригранний тополя, рогозу, ревінь.
3
Якщо ніяких ознак води поблизу не спостерігається, втамувати спрагу можна, використовуючи які ростуть в достатку в пустелі кактуси, фінікові пальми, баобаби і саксаули. М'якоть кактусів віджимають, тим самим отримуючи з них воду. Якщо пожувати кору саксаулу, також можна на час вгамувати спрагу. Вологу з баобабів і фінікових пальм отримують так само, як березовий сік, проробляючи отвір в корі.
4
Різниця між денною та нічною температурою в пустелі величезна, і за ніч випадає роса. Цю воду можна збирати з каменів, але робити це слід до сходу сонця. Денне світило за лічені хвилини здатне висушити вологу.
5
Часом пустеля лише здається безводної. Часом в ній зустрічаються засохлі струмки, що може привести подорожнього, який страждає від спраги, в розпач. Однак якщо копнути в руслі струмка землю, високий шанс, що під шаром піску з'явиться вода.
Корисна порада
Ймовірність померти від спраги в пустелі превалює над іншими небезпеками, тому в критичній ситуації в хід можуть йти будь-які рідини. Часом заблукали мандрівники вживають власну сечу, щоб вижити. А що загубився в пустелі Аризона вісімдесяти чотирирічний чоловік дочекався рятувальників завдяки тому, що пив склоочисник, фільтруючи рідина через серветку.