Як прищеплювати троянди до шипшини. прищепити троянди на шипшину фото.

Одним з найпоширеніших способів розмноження троянд є окулірування. Це щеплення вічком (сформованої ниркою) культурної троянди на шипшина. Вибір шипшини у вигляді підщепи прискорює ріст пагонів троянди і підвищує загальну морозостійкість рослини. Операція ця не така складна, як здається, але результат буде видно тільки на наступний рік, коли нирка рушить у ріст.
Вам знадобиться
  • - здорові молоді саджанці шипшини;
  • - живці для щепи з добре сформованими бруньками;
  • - окуліровочний ніж;
  • - плівка або ізолента для обв'язки;
  • - садовий вар.
Інструкція
1
Проводьте окулірування в кінці літа (липень-серпень). Виберіть здоровий однорічний саджанець шипшини. Самим невибагливим і морозостійким подвоем вважають троянду собачу (Rosa canina). За тиждень до щеплення добре полийте рослину.
2
Оберіть сильні пагони культурного виду троянди для щепи. Кора таких втеч легко відділяється від деревини, а нирки добре сформовані. Зріжте живці і видаліть на них все листя, залишаючи тільки черешки. Якщо живці необхідно зберегти до щеплення, покладіть їх у целофановий пакет в холодильник.
3
Підготуйте інструменти для щеплення. Лезо ножа має бути чистим і гострим. Наріжте Ленку для обв'язки. Довжина стрічок повинна бути близько 30 см, а ширина не більше 1,5 см. Всі інструменти покладіть на піднос або чистий папір поруч з прищеплюють рослиною.
4
відгрібаючи землю від кореня шипшини. Щеплення потрібно зробити в кореневу шийку (потовщений центральний корінь) або на однорічний пагін якомога ближче до кореня. Протріть корінь серветкою або чистою ганчіркою. Спеціальним ножем зробіть Т-подібний розріз.
5
На підготовленому черешку для щеплення відокремте щиток - зробіть неглибокий зріз, відокремлюючи нирку з черешком. Нирка повинна виявитися посередині. Якщо разом із ниркою зрізалася смужка деревини, то її можна не видаляти.
6
На шипшині розгорніть краю зробленого розрізу кінчиком окулірувального ножа. Обережно візьміть за черешок, вставте в розріз підготовлену нирку. Щільно притисніть нирку до деревини і туго обв'яжіть місце щеплення ізолентою, залишивши вільним лише вічко.
7
Щеплений шипшина окучьте зволоженою землею. Перевірте приживлюваність щеплення через пару тижнів. Якщо нирка зелена, то операція пройшла успішно.
8
Наступної весни (кінець квітня) разокучьте шипшина, зніміть обв'язку і замажте місце щеплення садовим варом. Ображати пагони шипшини на 1,5 см вище прищепленого вічка.
Зверніть увагу
Слідкуйте за чистотою ножа і зрізів. Земля, що потрапила на поєднувані частини прищепи та підщепи може привести до загнивання тканин.