Як знизити алт.

Аланінамінотрансфераза або АЛТ є одним з найважливіших каталізаторів білкового обміну, який у великій кількості зосереджений в клітинах печінки (гепатоцитах). Норми вмісту АЛТ у людини становить 6-37 МО/л. Визначають рівень цього ферменту по біохімічному аналізу крові. У практиці лікаря нерідко зустрічаються ситуації, коли у пацієнта відзначається підвищення АЛТ сироватки крові, проте зниження рівня даного показника найчастіше трудноосуществимо.
Інструкція
1
Запам'ятайте, що висока концентрація АЛТ в більшості випадків свідчить про руйнування печінкових клітин під дією різних факторів або підвищенні проникності їх оболонок через запального процесу. Недарма цей показник визнаний печінковим маркером, основою діагностики гепатитів різного походження. Крім того, підвищення АЛТ може виникати при прийомі ряду ліків, таких як аміодарон, карбамазепін, ципрофлоксацин, дилтіазем, дифлюкан, низорал, вазиліп, вітамін Е і багатьох інших. І, звичайно, при зловживанні алкоголем. Крім того, при ожирінні також може спостерігатися загибель гепатоцитів і заміщення їх жировою тканиною. Проявом процесу також буде збільшення значень печінкових ферментів в крові пацієнта.
2
У випадку, коли виявлено високий вміст АЛТ, виключіть зі свого раціону продукти, що володіють дратівливою дією на шлунково-кишковий тракт, в першу чергу, консерви, жирні сорти м'яса і риби, міцні бульйони, копченості, яйця, приправи, спеції, соління, і гриби. Відмовтеся від вживання алкоголю, кави і газованих напоїв.
3
Приймайте препарати, що відновлюють клітинні мембрани. В даний час існує безліч подібних засобів, розібратися з яким допоможе лікар-гастроентеролог. Врахуйте, що, незважаючи на широку рекламу таких ліків, як ессенціале і Есслівер, застосовувати їх можна тільки під контролем фахівця. Безперечно, що завдяки вмісту в них фосфоліпідів, при прийомі цих засобів відбувається відновлення пошкоджених оболонок гепатоцитів. Однак тривале застосування есенціале викликає застій жовчі в протоках печінки, підвищення тиску в них, а це в свою чергу провокує розлад кровообігу і загибель печінкових структур.