Як навчитися визначати час.

Ви часто спізнюєтеся? Час грає з вами в хованки і постійно десь губиться? Ви не самотні. Полиці книжкових магазинів заповнені рядами підручників і посібників з тайм-менеджменту. Але перш ніж почати керувати часом, потрібно навчитися його визначати. Найпростіше подивитися на годинник. Але що робити, якщо ви забули їх вдома?
Інструкція
1
Перше, що спадає на думку - поцікавитися у перехожих, котра година. Але в малолюдному місці або в чужій країні це може стати справжньою проблемою. А може ви надмірно соромливі? Озирніться довкола. На центральних площах часто зустрічаються вуличні годинники. Точний час можна легко дізнатися на вокзалах, автостанціях та аеропортах - там, де основні події чітко прив'язані до конкретного часу. У підземних станціях метрополітену на видному місці висять електронні табло, що відлічує хвилини і часи.Часто просте рішення приходить до нас в другу чергу. Майже у кожного в кишені або сумці лежить універсальний пристрій - мобільний телефон. І не важливо скільки він коштує і якого кольору. Вбудований годинник є в будь-якої моделі. Потрібно лише поглянути на екран, скільки там натікало.Вашімі помічниками по визначенню часу також стануть радіопередачі - діджеї часто називають поточний час. Приблизно зорієнтуйтеся в часі, проаналізувавши розклад транспорту, роботи магазинів і т.п.Раньше мати власні годинник могли собі дозволити небагато. В основному, час визначали по дзвону церковних дзвонів, що сповіщає прихожан про початок служби. Або в Санкт-Петербурзі, наприклад, досі існує традиція - кожен день опівдні давати збройовий залп зі стін Петропавлівської фортеці.
2
Ще складніше визначити час у темряві. Його не можна помацати, але можна почути. У деяких будинках ще можна побачити і почути годинник з боєм або годинник із зозулею. Сучасним дітям особливо подобаються будильники з функцією голосового відтворення поточного часу. Однак, прокинувшись посеред ночі, задумайтеся, наскільки раді будуть оточуючі прокинутися від повідомлення: "Точний час - 5:00 сорок одна хвилина!" Будильники і годинник зі світловим циферблатом або електронним табло - одне з найгуманніших і корисних винаходів людства. Розташуйтеся на ліжку в тій позі, як ви найчастіше спите, закрийте очі, знову відкрийте і визначте те місце, куди впав ваш погляд - це і буде оптимальне розташування таких годин. На жаль, цей спосіб навряд чи підійде людям з ослабленим зором.
3
За допомогою нескладних вправ ви можете розвинути внутрішнє відчуття времені.Строго дотримуйтеся режиму і розпорядок дня. Намагайтеся відстежувати і запам'ятовувати, скільки часу вам потрібно на ту чи іншу дію. Наприклад, щоб дістатися до роботи вам потрібно приблизно 30-40 хвилин, душ ви встигнете прийняти за 10 хвилин і т.д. Потрібно постійно пам'ятати, що час не може зупинитися по вашій волі, воно, як ріка, тече повз вас.