Як видалити застарілі плями.

Іноді ми виявляємо на одязі або на інших речах старі плями . Що робити? Невже доведеться викинути зіпсований светр або купувати нові фіранки? Ні, застарілі плями можна вивести в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • вода, нашатирний спирт, сіль, бензин, ганчірочка, лимонна кислота.
Інструкція
1
Пляма від фруктів легко видаляється за допомогою лимонної кислоти. Треба розчинити кислоту (2 г) в одній склянці води і нанести його на пляму. Потім змити чистою водою. Не слід терти забруднення господарським милом - від цього пляма тільки сильніше в'їсться в тканину. Ягідні плями рекомендується намочити сирим молоком і висушити. Потім треба випрати річ в розчині, що складається з 2 столових ложок нашатирю і склянки води.
2
Плями від жиру видаляються за допомогою бензину, який змішаний з порошком магнезії. Намажте складом пляма, дайте йому підсохнути і потім зчистіть м'якою щіткою. Ще один спосіб: намажте забруднення безбарвним милом, змішаним з бензином і потім змийте бензином.
3
Жирні плями, посаджені на тонкі або шовкові тканини, треба акуратно натерти сіллю, змоченою нашатирним спиртом. Якщо ви хочете видалити пляму якнайшвидше, опустіть тканину в розчин, що складається з гліцерину, нашатирного спирту і води (1: 1: 1). Після цього прополощіть річ, використовуючи чисту воду.
4
Плями від іржі на світлих тканинах можна вивести, замочивши їх в лимонній кислоті і посипавши сіллю. Залиште речі на добу, а потім виперіть як звичайно.
5
Плями від гуаші або акварелі можна видалити, використовуючи холодну воду й пральний порошок. Річ потрібно замочити в такому розчині, потім прополоскати.
6
Зелені трав'яні плями можна вивести, протерши забруднення ганчірочкою, яка змочена в саліцилову спирті. Повторити два-три рази. Після цього вироби треба випрати з милом або порошком.
7
Плями, що виникли від чорного чаю, видаляються за допомогою ватного тампона, змоченого в розчині гліцерину і нашатирного спирту (1: 1).
8
Плями, які виникли від попадання парфуму, ви зможете усунути, використовуючи перекис водню. Акуратно протріть нею сліди духів і виперіть річ, використовуючи звичайний пральний порошок.