Як рити колодязь.

Якщо на ділянці немає водопроводу, потрібно бурити свердловину або рити колодязь . У першому випадку знадобиться купувати насос і бур або бурильну машину. У другому можна обійтися відром і мотузкою. А викопати його просто і за допомогою звичайної лопати. Ще один плюс колодязя - вода більше стикається з повітрям. Значить вона корисніша через насиченість киснем.
Вам знадобиться
  • - порожні банки;
  • - 2 лопати;
  • - відро;
  • - мотузка;
  • - матеріал для зміцнення стін ;
  • - каска;
  • - глина або цемент;
  • - щебінь.
Інструкція
1
Перш ніж рити колодязь, потрібно дізнатися, де проходить вода. Найміть лозоходця - він зможе з великою ймовірністю вказати місце, де проходить водяна жила. Другий варіант пошуку води простіше, його можна виконати самостійно. Візьміть якомога більше порожніх скляних банок однакового літражу.
2
Якщо в цей день не було дощу, вкопати ввечері банки шийкою вниз по всій ділянці. Відстань між ними має бути мінімум 0,5 метра. Схему розташування складіть довільну. Наприклад, горизонтальні чи вертикальні лінії, в шаховому порядку або навскоси по ділянці.
3
Перевірте банки до сходу сонця. У тому місці, де в банку виявиться більше води, там і рийте колодязь. Звичайно, це місце має бути без грядок або будівель.
4
Візьміть дві лопати - штикову і совкову. Прокреслите на землі розміри колодязя. Почніть рити землю. Штиковий лопатою ріжте грунт, совкової - піднімайте. Складати землю краще у відро. Коли глибина ями буде більше 0,5 метра, одягніть каску. Прив'яжіть відро за надійно закріплену мотузку. Допомагати в піднятті відра має інша людина.
5
Уважно стежте за рівнем води в колодязі. Коли вона буде прибувати дуже швидко, припиніть рити. Якщо ви проб'єте водоносну жилу, води в колодязі не буде. Доведеться його рити в іншому місці. Видаліть пісок з дна колодязя. Насипте шар щебеню мінімум 15 сантиметрів. Це необхідно щоб в воду не потрапляла каламуть із дна.
6
Стіни колодязя зміцните кільцями (тільки не металевими) або колодами. Щілини між ними промажьте глиною. Якщо колодязь потрібен тільки для поливу, стіни можна залишити і земляні.
7
Навколо колодязя зробіть бордюр з глини або цементу. Його висота має бути 10-20 сантиметрів. Зверху встановіть дах, щоб в воду не потрапляли атмосферні опади. Через рік експлуатації знову відкачати пісок.
Зверніть увагу
Чи не поливайте рослини поряд з колодязем ніякими хімікатами.
Корисна порада
Копати колодязь краще з червня по серпень.