Як прибрати іржу. Як прибрати з плити іржу.

Іржа - це природний, але дуже небажаний і неприємний процес руйнування металевої поверхні. Звичайно, краще попереджувати появу іржі. Але якщо уникнути цього не вдалося, то її потрібно видалити.
Інструкція
1
Власноручне видалення іржі зазвичай проводиться сталевими щітками або шкуркою. Але хімічні засоби ніби «Автопреобразователя іржі» виробляють найкращий ефект. Перед використанням такого засобу необхідно позбутися пластової і пухкої іржі за допомогою шпателя. Потім потрібно знежирити поверхню бензином або уайт-спіритом. Після цього розмішайте склад і пензлем нанесіть на металеву поверхню зі слідами іржі. Поверхня змінить свій колір на синьо-фіолетовий. Це значить, що процес пішов.
2
Ще один засіб - це паста «Автоочиститель іржі». Наносять її на поверхню таким же чином, після очищення і знежирення. Шар пасти повинен складати приблизно 2-3 мм завширшки, а витримувати його слід не менше 30 хвилин. Якщо з першого разу від іржі позбутися не вийшло, повторіть обробку.
3
Йдемо далі. Можна приготувати засіб самим, зробивши два розчину. Для першого беруть 250 мл води, в якій розчиняють 52 г їдкого натру, 53 г амонію і 40% -го формаліну 200 г. Потім знову додають 250 мл води. Другим складом є 10% -ний розчин сірчаної або соляної кислоти. Необхідно змішати літр другого з 30 мл першого розчину. В отриманий склад потрібно помістити заіржавілі деталі, попередньо їх очистивши і знежиривши. Тепер виждіть від 10 до 30 хвилин і вийміть деталі. Промийте їх гарячою водою і протріть насухо.
4
Електрохімічним способом іржу теж можна видалити. Для цього прикріпіть до іржавої деталі маленький шматочок цинку і разом з цим шматочком занурте деталь в воду, яка попередньо подкисляется сірчаної кислотою. За умови гарного контакту деталі з цинком іржа зійде за кілька днів. Очищену деталь потрібно помити у воді і протерти сухою ганчірочкою.
5
Із загальнодоступних матеріалів для боротьби з іржею виділяється риб'ячий жир. Нанесіть шар жиру на очищену і знежирену поверхню години на 1,5-2. Після витримки іржу легко буде видалити. Риб'ячий жир поникає на всю глибину шару іржі і утворює під ним плівку, яка перешкоджає подальшому проникненню іржі вглиб деталі.
6
Один з найбільш оперативних способів - 10 хвилинна промивка іржавою деталі в розчині хлорного олова (насиченому), а слідом в теплій воді. Після чого деталь можна витерти насухо.
7
Невеликі іржаві плями видаляються змоченим в гасі ватним тампоном або тампоном з товченим деревним вугіллям, замішаним на машинному маслі. У другому випадку деталь потрібно не тільки очистити, а й відполірувати.