Як оформити візу в Польщу.

21 грудня 2007 Польща увійшла до Євросоюзу. Тому, громадянам РФ для відвідування країни вимагається шенгенська віза. Отримати її самостійно можна, підготувавши пакет документів і звернувшись до Консульського відділу Посольства Польщі в Москві, Санкт-Петербурзі, Калінінграді або Іркутську.
Вам знадобиться
  • - закордонний паспорт з терміном дії не менше 3 місяців з дня закінчення поїздки;
  • - ксерокопія розвороту закордонного паспорта;
  • - заповнена анкета;
  • - 2 кольорові фотографії 3,5 Х 4,5 см;
  • - проїзні квитки в обидва кінці (оригінал або копію);
  • - підтвердження броні готелю (запрошення);
  • - довідка з місця роботи;
  • - докази наявності грошових коштів;
  • - медичний страховий поліс;
  • - оплата консульського збору.
Інструкція
1
Першим ділом, перевірте свій закордонний паспорт. Він повинен мати не менше двох чистих сторінок для вклеювання візи.
2
Заповніть анкету в режимі он-лайн на сайті http://wiza.polska.ru/wiza/index.html. Вона повинна бути на польській, англійській або російській мовах. Однак у цьому випадку, все слова повинні бути написані латинськими буквами. На заповнення анкети у вас буде 30 хвилин. Якщо ви не встигнете вкластися в термін, система запропонує вам почати процес заново. Потім ви отримаєте унікальний номер. Роздрукуйте анкету, підпишіть її та наклейте на неї фотографію.
3
Тепер можна збирати решту документів. Майте на увазі, що Консульський відділ не приймає підтвердження броні готелю, надіслані електронною поштою. Вам буде потрібно оригінал або документ, надісланий факсом. На ньому мають бути підпис відповідальної особи і печатка готелю. Крім того, в підтвердженні повинно бути вказано, що була проведена оплата (передоплата).
4
Підготуйте довідку від роботодавця на фірмовому бланку організації, із зазначенням трудового стажу, посади і заробітної плати.
5
Якщо ви є приватним підприємцем, необхідно додати копію свідоцтва про реєстрацію юридичної або фізичної особи і свідоцтво про постановку на облік в податковому органі.
6
Школярам і студентам знадобиться довідка з навчального закладу. Якщо поїздка буде проходити в навчальний час, візьміть додаткову довідку про те, що вам дозволили бути відсутнім на заняттях.
7
Пенсіонерам потрібно копія пенсійного посвідчення і спонсорський лист від родича, що фінансує поїздку. Непрацюючим громадянам необхідно представити виписку з банку або спонсорську лист.
8
Підтвердити фінансову спроможність можна випискою з банківського рахунку, кредитними картами, дорожніми чеками. У вас повинно бути не менше 25 євро на людину в добу.
9
Медичний страховий поліс повинен мати покриття не менше 30000 євро і бути дійсним у всіх станах Євросоюзу.
10
Якщо ви їдете на запрошення, в ньому повинна міститися наступна інформація: особисті дані, адресу, телефон та номер паспорта запрошує, цілі, терміни поїздки і адресу, де ви будете проживати, хто фінансує поїздку і ступінь споріднення. Якщо ви не є родичами, необхідно вказати, де і коли ви зустрічалися раніше.
11
Якщо ви їдете з дітьми, до основного пакету документів необхідно додати копію свідоцтва про народження та 2 фотографії. Підпишіть його анкету і наклейте на неї одну фотографію.
12
Якщо дитина подорожує з одним із батьків, знадобиться нотаріальна довіреність на вивезення дитини від другого з батьків та копія його паспорта. Якщо дитина подорожує з третіми особами, знадобиться нотаріально завірений дозвіл від обох батьків та копії їх паспортів. У разі якщо один з батьків відсутній, необхідно представити відповідні документи (довідку з поліції і т.д.)
13
Для отримання візи в Москві, вам необхідно прийти в Консульство в призначений при заповненні анкети день з 09:00 до 13:00, зареєструватися і отримати номерок. Час, вказаний в анкеті, недійсне, оскільки подача документів здійснюється в порядку живої черги. Потім зробіть оплату і здайте пакет документів.
Зверніть увагу
Видача віз проводиться по буднях з 15:30 до 16:15. Термін оформлення візи становить від 7 до 10 робочих днів. Термінова віза оформляється за 3 робочих дні (при наявності проїзних квитків) .Якщо ви їдете на машині, прикладіть до документів оригінал і копію документа, що дає право користуватися автомобілем, оригінал і копію міжнародного водійського посвідчення, та копію страхового поліса Green Card.Консульскій відділ рекомендує оформляти медичний поліс, термін дії якого перевищує термін вашої поїздки на 15 днів. Консульський збір складає 35 євро.
Корисна порада
Адреса Консульського відділу - г. Москва, вул. Клімашкін, д.4.Телефон Консульського відділу - (495) 231-15-73