Як шити фату. фату для дівич-вечора зшити самої.

Фата є одним з головних аксесуарів в образі нареченої. Легка, повітряна, вона додає зовнішності дівчини скромність і в той же час загадковість. Різноманітність сучасних моделей дозволяє нареченій підібрати фату практично до будь-якого весільного плаття і будь зачісці. Але якщо вам хочеться отримати ексклюзивну фату, та ще за невеликі гроші, спробуйте зшити її самостійно.
Вам знадобиться
  • Вам знадобиться:
  • - тюль, органза або фатин;
  • - ножиці;
  • - нитки;
  • - швейна машинка або голки;
  • - шпилька або гребінь для кріплення фати до зачіски;
  • - стрази, мереживо, атласна стрічка, намистини.
Інструкція
1
Перед тим як починати шити фату, вам необхідно визначитися з її зовнішнім виглядом. Одним з важливих параметрів є довжина фати. Найбільш популярними варіантами є: фата до плечей (60см), до ліктів (75-80см), до кінчиків пальців (110см) і фата з довгим шлейфом (більше 2-х метрів). Крім того, необхідно вирішити, наскільки пишною і густою ви хочете бачити вашу фату: врахуйте, що якщо фата буде закривати обличчя до першого поцілунку, краще відмовитися від численних складок на ній, щоб на фотографіях було видно обличчя нареченої, а не біла хмара тканини. Якщо ж фата повинна спадати на плечі і спину, то вона може бути максимально пишною.
2
Заздалегідь визначтеся, яким чином ви обробите край фати. Можливо, оброблені його атласною бейкою або мереживом або пришиєте тасьму зі стразами або перлами. Продумайте також, чи варто доповнювати фату прикрасами - вишивкою або дрібними намистинами. Декор і оздоблення фати повинні гармоніювати з весільним платтям або прикрасами нареченої.
3
Коли ви визначитеся з моделлю і накидав приблизний ескіз, можна переходити до зняття мірок і розкрию тканини. Найчастіше при створенні фати в якості викрійки використовується овал або прямокутник з округленими краями, іноді - квадрат.
4
Що стосується розміру фати, то довжину необхідно заміряти від голови до того місця, де фата повинна закінчуватися, вийшов результат подвійте. Ширина фати залежить від її передбачуваної густоти, але в будь-якому випадку складе не менше 180см.
5
Розкладіть тканину на великому столі або на підлозі. Складіть її навпіл уздовж, а потім ще раз уже по поперечної лінії. У вас вийшов чотирьохшаровий прямокутник тканини. Візьміть ножиці і закруглите вільний кут тканини, скріпивши перед цим шари між собою і намітивши лінію відрізу. Коли ви розгорнете матеріал, ви побачите, що у вас вийшов прямокутник з округленими краями.
6
Тепер вам потрібно надати фаті форму. Для цього складіть тканину поперек посередині або ж зробіть один кінець тканини трохи довший іншого, щоб надати фаті багатошаровий вид. Приміряйте фату, приклавши її до голови, якщо вона виходить довшим, ніж ви хотіли б, відріжте зайве, зробивши заокругленим край зрізу.
7
Наступний етап - складання фати. Вам необхідно голкою з ниткою зібрати тканину по згину в численні складки. Якщо ви шиєте густу фату, присборить тканину по всій ширині. Якщо плануєте зробити фату непишний, зберіть на нитку тільки середню частину тканини по згину. В результаті ви повинні отримати ділянку зібраної тканини приблизно 5см завдовжки.
8
Пришийте фату до шпильці або гребеню, за допомогою якого вона буде кріпитися до зачіски. Також в якості кріплення можна використовувати ободок або діадему. Тепер ви можете приміряти виріб і перейти до декорування фати і відпрацюванні нижнього краю.
9
Пришивати обробку до нижнього краю фати і декоративні елементи можна як вручну, так і на швейній машинці. Для цього скористайтеся тонкими нитками і намагайтеся виконувати роботу максимально акуратно і ретельно.
10
Ваша фата готова. Можливо, тепер це не просто весільний аксесуар, а майбутня фамільна цінність, яку ви зможете передати коли-небудь своєї дочки або невістці.