Як визначити дисбактеріоз.

Більшу частину поверхні кишечника заселяють численні мікроорганізми. Багато з них корисні і навіть незамінні для життєдіяльності організму людини. Вони беруть участь в процесі травлення, сприяють засвоєнню мікроелементів, синтезують вітаміни, а також активно пригнічують ріст патогенної флори. Порушення природного балансу між мікроорганізмами в кишечнику і називається дисбактеріозом .
Інструкція
1
Початкова стадія розвитку дисбактеріозу кишечника зазвичай протікає безсимптомно або без яскраво виражених проявів. Але сигналом до того, щоб звернути свою увагу на роботу кишечника, має стати багаторазове використання антибіотиків, часті простудні захворювання, захворювання шлунково-кишкового тракту і перенесені кишкові інфекції, стресові ситуації, тривале лікування гормональними препаратами і т.д.
2
Першими ознаками появи дисбактеріозу може бути зниження апетиту, нудота, печія, неприємний запах з рота. Краще на цьому етапі звернутися за консультацією до лікаря, так як рання діагностика є запорукою успішного лікування.
3
Найчастіше звернути увагу на своє здоров'я людини змушують більш серйозних і відчутних симптоми: періодично з'являється рідкий стілець з домішкою зелені і характерним гнильним запахом, метеоризм, мігруючі болі в животі, сухість або лущення шкірних покривів.
4
У ранньому дитячому віці, крім того, можуть турбувати кишкові кольки, часті відрижки, погана прибавка у вазі, а також прояви атопічного дерматиту.
5
При пізній діагностиці або неадекватно підібраною терапії скарг стає ще більше, самопочуття погіршується. Рідкий зелений стілець тепер стає частішим, з неперетравлені залишками їжі. Часто спостерігаються ознаки загальної інтоксикації організму (млявість, апатія, відчуття постійної слабкості, зниження працездатності). В слідстві порушення процесів синтезу і всмоктування вітамінів, амінокислот і мікроелементів, а також на тлі поганого апетиту людина втрачає вагу, відбувається порушення обміну речовин, розвивається анемія.
6
Визначити наявність дисбактеріозу, безумовно, допоможуть перераховані вище симптоми і скарги. Але основним об'єктивним діагностичним ключем є лабораторне дослідження калу на склад мікрофлори кишечника.