Як вивести дитину за кордон.

Їздити за кордон з дитиною - це вже стало досить буденною справою. Однак іноді при перетині кордонів Російської Федерації у вас можуть виникнути деякі проблеми. І пов'язані вони, як правило, з тим, що співробітники прикордонних служб не хочуть випускати з країни ваших дітей, у яких не виявляється на руках необхідного пакету документів.
Інструкція
1
Якщо ви збираєтеся завжди подорожувати зі своїми дітьми, то вам необхідно вписати їх у ваш діючий закордонний паспорт. Для цього вам слід відвідати ОВІР, де ви отримували закордонний паспорт і зробити необхідну запис. У цій процедурі є одна особливість: якщо вашій дитині більше семи років, то однієї такої записи недостатньо, в ваш паспорт необхідно також вклеїти і фотографію вашого чада. Це правило не поширюється на дітей молодше семи років. Проте часто трапляється так, що прикордонники не випускають з країни батьків з дітьми, яким тільки п'ять чи шість років. Вони пояснюють це тим, що фотографія необхідна малюкам, починаючи з чотирирічного віку.
2
Не забувайте, що з чотирнадцяти років дитина повинна мати індивідуальний закордонний паспорт. Інакше він не буде мати права виїзду.
3
Найважчим з юридичної точки зору випадком є вивезення дитини за межі країни одним з батьків або третіми особами. Щоб запобігти несанкціоновані дії в цьому напрямку, прикордонники вимагають надати від батьків нотаріально завірений дозвіл на виїзд дитини. Якщо справа стосується матерів-одиначок, то їм достатньо надати свідоцтво про народження дитини, яке вони можуть взяти у відділенні РАГСу.
Зверніть увагу
Отже, щоб виїзд за кордон увінчався успіхом і пройшов без ускладнень, ви зобов'язані знати, які документи потрібні вам і вашим дітям, а також яку юридичну силу вони мають.
Корисна порада
Найважче доведеться тієї мамі, яка знаходиться в розлученні і не знає, де шукати колишнього чоловіка. Оскільки з розривом шлюбних уз батьки не втрачали права на виховання своєї дитини. У подібних випадках для безперешкодного вивозу малюка за кордон потрібне рішення судового органу, в якому батьків позбавлять батьківських прав.