Як позбутися від холестеринових бляшок. Як зменшити величину холестеринових бляшок.

При порушенні жирового обміну на внутрішній поверхні судин відкладаються холестеринові бляшки, закупорюючи судини. Виникає атеросклероз, який в останні роки прогресує серед людей молодого віку і призводить до розвитку захворювань серця і судин. Більше половини працездатного населення нашої країни потребує профілактиці та лікуванні атеросклерозу.
Інструкція
1
Перегляньте свій раціон харчування. Увімкніть більше рослинної їжі і обмежте споживання продуктами з високим вмістом холестерину - жирне м'ясо, ікра, яєчний жовток, цільне молоко. Складіть повноцінне меню, включаючи порції нежирного м'яса, риби або сиру. Обмежте себе в споживанні легкозасвоюваних вуглеводів - солодощів, здоби, цукру. Овочі та фрукти вживайте в свіжому або запеченому вигляді. Зменшіть кількість солі до 7 грамів на добу. Надмірна вага здатний призвести до виникнення холестеринових бляшок . Низькокалорійна дієта здатна уповільнити розвиток атеросклерозу.
2
Змініть спосіб життя. Перестаньте курити. Куріння активізує розвиток атеросклерозу, особливо це стосується його інтенсивності. Клінічні дослідження показують, що в середньому через чотири роки в що кинули палити рівень холестеринових бляшок знижується до рівня ніколи не палили людей.
3
Займайтеся фізичними вправами. Добирайтеся на роботу на велосипеді або пішки, здійснюйте щовечірні прогулянки - так ви позбавитеся від багатьох факторів, що викликають атеросклероз, а також підтримайте нормальну вагу, зменшите ризик появи цукрового діабету і стресу. Клінічні дослідження показують, що регулярні фізичні вправи підвищують рівень а-холестерину, який перешкоджає атеросклерозу.
4
Розвивайте психологічну опірність до стресів. Психоемоційне перенапруження веде до стиснення судин, втрати їх еластичності, що при неправильному харчуванні веде до збільшення холестеринових бляшок. Уміння розслаблятися в будь-яких ситуаціях призводить до їх зниження.
5
Слідкуйте за своїм здоров'ям. Дослідження доводять, що цукровий діабет, жовчнокам'яна хвороба призводять до зміни жирового обміну, що супроводжується підвищенням рівня холестерину в крові.
6
Пам'ятайте, що знизити рівень холестеринових бляшок можна за допомогою зміни способу життя, а в разі гострої необхідності - прийомом лікарських препаратів або хірургічним втручанням. Ліки, що знижують рівень холестерину, підбираються індивідуально, і прийом їх повинен контролювати лікар.