Як іммігрувати до Франції.

Багато років Франція з точки зору жителів Росії є однією з найпривабливіших країн для еміграції. Відкритість французької імміграційної політики багато в чому сприяє тому, що щорічно тисячі наших співвітчизників прагнуть стати постійними резидентами французької держави. Але хоча отримати посвідку на проживання у Франції дійсно простіше, ніж у багатьох інших країнах Євросоюзу, імміграція в цю країну має свої специфічні особливості, які необхідно знати.
Інструкція
1
Французьке законодавство надає іноземним громадянам досить багато можливостей для імміграції. Отримати легальний вид на проживання можна при укладенні шлюбу з французьким підданим, при отриманні контракту на роботу у французькій компанії, за участі в програмі молодіжного культурного обміну, в результаті відкриття свого бізнесу на території Франції або в якості політичного біженця. Причому в більшості випадків отримати необхідні документи порівняно не складно.
2
Імміграція при укладенні шлюбу є одним з найбільш популярних і доступних способів отримання дозволу на постійне проживання. Особливістю французької імміграційної політики є те, що вид на проживання може видаватися не тільки при звичайному традиційному шлюбі, але і при створенні громадянського союзу (concubinage) або навіть при укладанні тимчасового пакту про спільне проживання (PACS). В останньому випадку на партнерів не накладається практично ніяких зобов'язань, крім наявності у французького партнера хоч якогось житла та джерела постійного доходу (мається на увазі за останні 3 місяці).
3
Потрібно враховувати, що для отримання посвідки на проживання на підставі шлюбу необхідна згода французької мерії. А в цьому згоді може бути відмовлено, якщо ви плануєте вступити у відносини з алкоголіком, наркоманом, злісним неплатником аліментів або неодноразово розведеним безробітним. У всіх інших випадках французькі чиновники досить лояльні до іноземних подружжю.
4
Якщо ви маєте намір переїхати до Францію в якості спеціаліста за трудовим контрактом, в першу чергу, вам знадобиться запрошення від французького роботодавця. Причому майбутній роботодавець не просто повинен буде підписати з вами трудовий контракт, але також підготувати пакет документів (dossier) для Дирекції з праці. Крім вашого диплома і обгрунтування необхідності вашої присутності в якості працівника це досьє буде включати зобов'язання з боку роботодавця в плані соціальної та медичної страховки майбутнього співробітника.
5
Для іноземця, який бажає займатися на території Франції своїм бізнесом, знадобиться отримання не тільки виду на проживання, а й особистої картки комерсанта (carte d'identite de commerсant). Цей спосіб імміграції складніше і довше попередніх, крім того він вимагає серйозних фінансових витрат. Але якщо ви плануєте займатися чимось у плані торгівлі, бізнесу або стати топ-менеджером будь-якої компанії, без карти комерсанта вам не обійтися. Тому краще заздалегідь зібрати необхідну інформацію, пов'язану з вашою діяльністю, і підготувати необхідні документи.
Корисна порада
Для дівчат віком від 18 до 27 років прекрасною можливістю імміграції може стати участь у програмі молодіжного культурного обміну Au Pair. В рамках цієї програми дівчата живуть в французьких сім'ях від 6 місяців до 2 років, займаються з дітьми в якості іноземних нянь і одночасно вивчають мову і знайомляться з країною.