Як зробити лебідку. Як зробити підйомний механізм для лебідки своїми руками.

Використання саморобної лебідки, має величезне поширення серед різних важких робіт, пов'язаних з підніманням вантажу. Це може бути і піднімання води з криниці, і різні будівельні роботи. Саме тому, дуже важливо зробити саморобну лебідку правильно, щоб при роботі з нею не виникло небезпечних для життя випадків.
Вам знадобиться
 • - різьбова шпилька;
 • - гайка;
 • - вал;
 • - підшипники;
 • - трос;
 • - гак.
Інструкція
1
Зробити саморобну лебідку зараз може практично будь-яка людина. Головне мати невелику кількість підручних інструментів, і закупити в магазині деякі необхідні при виготовленні даного пристосування матеріали. В даний час в магазині можна знайти спеціальні різьбові шпильки, які нам знадобляться для саморобної лебідки. Таке пристосування може послужити нам хорошим редуктором для виготовлення підйомного механізму лебідки.
2
Пристрій лебідки необхідно починати з ескізу. Весь принцип нашої роботи полягає в тому, щоб можна було легко обертати цю різьбову шпильку, а закріпляюча її гайка не повинна буде давати нашому валу прокручуватися. Якщо пристрій лебідки зробити так, щоб гайка не переміщує вздовж шпильки, то зусиль при такому переміщенні лебідки потрібно буде затрачати набагато менше, ніж потрібно для обертання стандартного лебедочного механізму з магазину. Таким чином, ви заощадите не тільки грошові кошти, але ще й полегшите сам процес підйому тяжкості за допомогою саморобної лебідки.
3
Беремо куплену нами шпильку і її торці закріплюємо в підшипниках, які встановлюватимуться на опорах. Гайка на такий шпильці, найчастіше, є невеликою прямокутну пластину з заліза, до якої приварено кілька звичайних гайок. Така пластина необхідна для того, щоб гайки НЕ прокручивались.
4
Також до цієї пластині необхідно прикріпити трос, який буде піднімати, і опускати ваші вантажі. Цей трос необхідно пропустити через одну з двох опор, а також перекинути його через блок.
5
На протилежному кінці нашого троса, можна прив'язати закріпний гак або невелику систему строп. Все залежить від того, для яких цілей ви будете його використовувати.
6
Сам привід шпильки в саморобну лебідку ви вставляєте вручну. Для простоти цього процесу на одному з кінців лебедочного механізму, потрібно закріпити шків чи сучасну шестерінку. Таким чином, всього за допомогою декількох підручних речей, вам вдасться легко і швидко зробити лебідку для побутових потреб.
В сараї, в домашній майстерні або в гаражі може знадобитися така річ як лебідка або таль. В магазині ці пристосування продаються не часто, до того ж коштують пристойно. Зробити лебідку самому не так вже й складно і набагато менш затратно.
Вам знадобиться
 • - металопрокат;
 • - трос;
 • - швелер;
 • - шків;
 • - блок;
 • - гайки;
 • - різьбова шпилька.
Інструкція
1
Насамперед для виготовлення лебідки варто потурбуватися придбанням в магазині або на барахолці такої речі як шпилька з різьбленням. Зустрічаються вони до 2м довжиною, саме таку і потрібно придбати, адже чим довше буде різьба - тим вище можна підняти вантаж, в даному випадку, її робочий хід складе приблизно 180см. Супорт або каркас лебідки можна зробити з дубових брусів, але переважніше все ж виготовити його з швелера або металевого профілю. Так само супорт можна зварити з металопрокату.
2
Отже, зробіть каркас у вигляді літери «П», рассверлите в бічних сторонах отвори під підшипники, в які будуть вставлені кінці різьбовій шпильки. До прямокутної пластині з співвісним по висоті отвором під шпильку приваріть з обох сторін по гайці, цей вузол і буде тянущей гайкою. У ній слід просвердлити отвір під тросик, товщина його повинна бути сообразна цілям, для яких ви виготовляєте лебідку .
3
Продумайте, в якому місці стелі перебуватиме ваша лебідка: від цього залежатиме, з якого боку розташується привід, з якого боку буде підніматися ремонтується агрегат авто. З певною вами боку приваріть куточок, на якому прикріпіть блок під тросик. З іншого боку буде шків. До його зовнішнього діаметра расточкой подгоните один з торців шпильки.
4
Слід зазначити, що можна застосувати зірочки замість шківів, використавши для ручної тяги закільцьованих ланцюг, так як конструкція даної лебідки розрахована на підняття досить великих тягарів. Але якщо для вас переважніше електропривод, то з цією метою можна скористатися дешевою електричним дрилем, потужністю до 500Вт. Тоді треба ставити шків на лебідку і другий шків кріпити на підлозі.
5
І ще кілька слів з приводу збірки конструкції. Не економте на потужності і кількості кріплення лебідки до стелі. Використовуйте довгі анкерні болти, якщо на стелі вашого приміщення є залізні балки перекриття, точково приваріть конструкцію до однієї з них, додатково прикрутивши болтами. Так ви врятуєте і вантаж від падіння, і себе від травм.