Як визначити силу людини.

Сила - важливе фізичне якість людини , необхідне як у спорті, так і в повсякденному житті. Особливо яскраво проявляються показники сили у важкій атлетиці, в пауерліфтингу, в штовханні ядра, в армрестлінгу і в греко-римській боротьбі, де необхідно протидіяти зовнішнім опору за рахунок м'язових зусиль, або долати його. Як же визначити силу м'язів?
Інструкція
1
Визначити силу м'язів можна за допомогою динамометрів різної конструкції. Сила м'язів кисті визначається динамометром Коллена. Динамометр кладеться на долоню і стискається пальцями з максимальним зусиллям. Результат на табло і є показником сили. При різних положеннях ліктьового суглоба сила м'язів кисті змінюється. Вона буде вищою у вільному положенні ліктьового суглоба з кутом 160-170 градусів стосовно плечу. В зігнутому стані (10-15 градусів) показник сили зменшиться, а в максимально розігнути (190-200 градусів) - стане мінімальним. Згідно з численними дослідженнями, найвищими показниками сили мають важкоатлети. Становим динамометром вимірюється сила розгиначів тулуба. Комплексними динамометричними установками можна виміряти показники практично всіх великих м'язів людини: згиначів і розгиначів стегна, м'язів плечей, згиначів тулуба і т.п. Динамометрами оснащуються фізкультурні диспансери для спостереження за динамікою росту фізичних показників спортсменів.
2
В умовах спортивного залу динамічна сила м'язів визначається максимальними показниками в конкретній вправі. У важкій атлетиці максимальна сила виявляється в двох змагальних вправах - ривку і поштовху. У пауерліфтингу - у жимі лежачи, присіданні і становій тязі. Навантаження на м'язи в двох видах спорту відрізняється, адже для того, щоб виконати ривок, необхідно ще надати прискорення снаряду, проявити вибухову силу.
3
Якщо ви не новачок в піднятті важких і регулярно відвідуєте тренажерний зал хоча б місяць, то можете виміряти динамічну силу м'язів самостійно. Спочатку добре розімніть з порожнім грифом (зробіть 10-12 повторів), потім поступово додайте вагу на штанзі і зменшуйте кількість повторень. Коли відчуєте, що вага штанги близький до граничного, виконуйте по 1 повторенню і потроху доважують диски з кожним новим підходом. Обов'язково використовуйте страховку в таких вправах, як присідання і жим лежачи. Страховка здійснюється підготовленими атлетами з двох сторін. При виконанні присідань і станової тяги обов'язково надягайте ремінь і зберігайте пряме положення спини.
Корисна порада
Залежно від часу доби і фізичного стану людини показники сили можуть змінюватися, тому тестування краще проводити в денний час після 2-3 днів відпочинку від фізичних навантажень.