Як вибрати довжину лижних палиць.

Щоб навчитися кататися на лижах, недостатньо багато і посилено тренуватися, хоча це, безсумнівно, обов'язковий компонент успіху. Однак не менше уваги необхідно приділити і підбору екіпіровки, починаючи від зручного спортивного одягу і закінчуючи міцними і відповідними вашому зростанню палицями.
Інструкція
1
Визначтеся, в якому стилі ви плануєте кататися: від цього залежатиме, якої довжини палиці вам потрібно вибрати. Існує кілька варіантів. Перший - класичний стиль. Вже з назви видно, що це один з найбільш традиційних стилів. У цьому випадку ви будете переважно бігати по двох паралельних уторованим коліях, використовуючи один з двох способів пересування - бесшажний хід, поперемінно двухшажний або одночасний одношажного. Швидкість при цьому стилі відносно невисока. Для класичного стилю вибирайте палиці, на 25-30 см відрізняються від вашого зростання.
2
Розгляньте і другий варіант - коньковий стиль, або вільний. Як правило, його використовують частіше для розгону, а також для подолання підйомів. Якщо ви припускаєте підкорювати буяють пагорбами траси, то краще вибирати відповідні палиці, довжина яких обчислюється за формулою ваш зріст мінус 15-20 см.
3
Зверніть увагу, що дані рекомендації відносяться до дорослим людям, в той час як для дітей існує стандартна таблиця. У ній наведено відповідність довжини палиць зросту дитини, а також її віку. Так, якщо вашому малюку вже виповнилося п'ять років або його зріст становить близько 115 см, то краще підбирати палиці близько 85 см в довжину.
4
Купуйте палиці, що відповідають вашому зростанню, якщо ви освоюєте їзду на гірських лижах. При цьому враховуйте, що орієнтуватися необхідно на те, щоб ручка палиці перебувала на рівні ліктів. В середньому можна говорити про те, що людині ростом 160 см буде зручно з палицями в 1 м 10 см
5
Перевірте, наскільки комфортно вам з вибраними палицями, зробивши кілька пробних рухів. Будьте акуратні, адже наявність загальних рекомендацій не враховує ваших індивідуальних особливостей, і тільки ваші внутрішні відчуття допоможуть прийняти правильний вибір і зробити вдалу покупку.