Як описати задачу.

Не знаєте, з чого почати опис завдання? Не метушитися і не панікуйте. Вам допоможуть етапи рішення задач, їх класифікація, щоб легше орієнтуватися, і, найголовніше, структура опису будь-якої задачі.
Інструкція
1
Завданням є об'єкт розумової діяльності, що містить вимоги деякого практичного перетворення або відповіді на теоретичне питання за допомогою пошуку. Тому першою справою ви повинні знайти в задачі умова, що дозволяє розкрити зв'язки (відношення) між відомими і невідомими її елементами.
2
Потім розгляньте структуру завдання. Вона обробиться на умова, обгрунтування, рішення і висновок. В умові задачі зазвичай вказується предметна область (об'єкти) і відносини між ними. Це є основним при описі. Далі потрібно обгрунтувати теорію, яка використовується в задачі. І в ув'язненні ви повинні конкретизувати невідомі компоненти, тобто показати, що потрібно відшукати, перевірити або довести.
3
Ви повинні визначити тип завдання. Вона може бути пов'язана з алгеброю, фізикою, геометрією, економікою і т.д. У шкільному курсі в основному вивчають сюжетні задачі. Якщо вам потрібно описати подібну, ви повинні розуміти, що завдання такого типу описує якийсь сюжет. При вивченні математики сюжетні задачі є самими поширеним. Виділіть типологію за сюжетом: завдання на рух, на покупки, на роботу, на врожай і т.д. Вони описуються також, як і звичайні, тільки замість цифр задіяні об'єкти іншого роду.
4
Після виконаної роботи вам залишиться лише скомпонувати весь матеріал. І останнє, що потрібно зробити, - це чітко сформулювати питання по умові завдання, на який потрібно основною відповідь щоб учень при його пошуку не відчував труднощів при рішенні.
Зверніть увагу
Етапи вирішення завдань: 1) аналіз тексту завдання, 2) пошук способу розв'язання завдання, 3) здійснення рішення задачі, 4) перевірка рішення задачі, 5) запис відповіді.
Корисна порада
Іноді для опису допомагає класифікація задач на: - пошукові, - проблемні, - навчальні, - тренувальні.