Як встановити лічильник газу. в якому місці устонавіть газовий лічильник в квартирах.

Вимірювання витраченого газу, як відомо, може скоротити щомісячні витрати на оплату комунальних послуг. Адже якщо лічильника в квартирі або будинку немає, то платити доводиться за єдиним для всіх тарифом - за ту кількість газу, яку за статистикою споживає одна людина за окреслений період. Щоб зробити установку лічильника газу і точно виміряти свій власний «апетит» в області споживання цього ресурсу, потрібно проробити кілька нескладних операцій.
Вам знадобиться
  • 1. Заява на отримання «технічних умов»
  • 2. Проект газифікації вашого будинку або квартири
  • 3. Лічильник, відповідний «технічним умовам»
  • 4. Оформлений працівниками газової служби паспорт лічильника
  • 5. Пломбування приладу обліку газу працівниками газової служби
  • 6. Довідка з газової служби для ЕРКЦ за місцем вашого проживання
Інструкція
1
Напишіть заяву в газову службу, вказавши в ньому повне ім'я, місце вашої реєстрації та поштову адресу того місця, де ви хотіли б встановити лічильник газу. Незабаром після цього до вас прибуде майстер. Він огляне газове обладнання у вашому будинку або квартирі і скаже, який саме лічильник потрібен. «Технічні умови», зазначені майстром, дозволять виконати проект - зазвичай цю роботу також здійснює сама газова служба.
2
Придбайте прилад обліку газу відповідно до отриманих «технічними умовами». Побутові лічильники газу (призначені для житлових будинків і квартир) відрізняються один від одного перш за все «номіналом» - тією кількістю енергоресурсу, який вони здатні пропускати в одиницю часу. Для квартири, обладнаної тільки газовою плитою, підійде прилад, що пропускає два з половиною кубометра газу на годину.
3
Зверніться в газову службу вдруге - там складуть рахунок, після оплати якого майстер прибуде вдруге і встановить придбаний вами лічильник газу. Відразу після установки приладу треба буде оформити його паспорт. Іноді позначку в ньому на місці ставить той же майстер, іноді за цим доводиться спеціально звертатися в один з відділів газової служби.
4
Подайте заявку на пломбування вашого побутового лічильника газу в ту ж газову службу - її працівники опломбують знову встановлений прилад обліку, а вам видадуть довідку. Пред'явивши цей документ в єдиний розрахунково-касовий центр за місцем проживання, ви станете платити за газ за новою системою, самостійно знімаючи показання з лічильника.
Корисна порада
В процесі установки лічильника будуть перевірені вже наявні документи на ваше газове обладнання (паспорт, проект газифікації) - щоб уникнути неприємностей, краще заздалегідь привести їх у порядок.Работа по установці газового лічильника вважається небезпечною - не намагайтеся монтувати прилад самостійно, це суперечить не тільки вимогам газової служби, але і, найчастіше, здоровому глузду.
Тарифи на користування різними побутовими послугами підвищуються - і природний газ, який підведений до більшості багатоквартирних будинків, не є винятком із дорожчаючих ресурсів. Зекономити кошти, які ви витрачаєте на газ, можна шляхом установки газового лічильника в своїй квартирі. У цій статті ми розповімо, як проходить процедура установки лічильника в звичайному багатоквартирному будинку.
Інструкція
1
Для початку зверніться до керуючої компанії за місцем проживання, щоб отримати згоду на установку нового газового обладнання. Вирушайте з підписаним дозволом до районного газовий пункт, щоб вам надали проект газового обладнання та технічні умови, необхідні для установки лічильника.
2
Потім замовте новий проект газового обладнання своєї квартири з урахуванням установки майбутнього газового лічильника. Принесіть новий проект в газовий пункт, щоб вам надали потрібний перелік обладнання для установки лічильника.
3
Також перед установкою ви повинні викликати додому майстра для огляду наявного газового обладнання. Майстер підкаже, який тип лічильника вам потрібно придбати.
4
Тепер, після того, як ви подали заявку на пломбування лічильника і взяли всі потрібні довідки в газовому управлінні, настав момент покупки лічильника. Придбайте обладнання, тип якого вам підказав майстер, і викличте майстра для установки лічильника.
5
Тимчасовий установки лічильника і зварювання майстер відключить на деякий час весь газовий стояк для забезпечення безпеки при установці. Після цього опломбує лічильник і віднесіть довідку в газове управління про те, що потрібно провести перерахунок оплати за газ.
6
З цього моменту газовий лічильник у вашому будинку встановлений. З наступного місяця оплату за газ з вас будуть знімати відповідно з лічильником і його показниками. Після установки ви можете не чіпати лічильник до планової перевірки, яка настане через кілька років.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=INehWCc5GoU