Як зшити шаровари для східного танцю. Шаровари для східних танців.

Шаровари для танцю живота є одним з найбільш використовуваних елементів в костюмі. Їх можна шити практично з будь-якої тканини: з шовку, сатину, оксамиту. Але краще використовувати хвилясті матеріали. Розрізняються шаровари і по фасону. Можна зшити звичайні штани, зібрані у щиколотки, можна зібрати ще їх на рівні коліна. А можна зробити шаровари з воланами в нижній частині. При цьому шиються вони досить швидко і просто.
Вам знадобиться
  • Тканина, ножиці, нитки, голки і шпильки, гумка.
Інструкція
1
Спочатку потрібно розрахувати кількість тканини, який буде потрібно на пошив вироби. Для цього потрібно знати обхват стегон, довжину вироби, обхват щиколоток, висоту сидіння.
2
Довжина виробу вимірюється від рівня пояса до підлоги. Крім цього, потрібно додати ще сантиметрів 10, щоб шаровари потім красиво збиралися внизу. І ще сантиметрів 5 на подгибку низу і стільки ж для пояса-гумки. Наприклад, якщо виміряна вами довжина дорівнює 100 см, то разом з усіма припусками виходить 120 см.
3
Для того щоб виміряти висоту сидіння, сядьте рівно на стілець і виміряйте відстань від пояса до поверхні сидіння. Наприклад, висота сидіння вийшла 15 см.
4
Потрібно розрахувати ширину однієї штанини. Робиться це за такою формулою: обхват стегон множимо на коефіцієнт, від якого і залежатиме ширина. Чим він більший, тим штани будуть ширше. Наприклад, обхват стегон 100 см, а коефіцієнт 0,75. Ширина однієї штанини в цьому випадку дорівнює 75 см.
5
Виходить, що при ширині тканини в 150 см її довжина повинна бути 120 см. Якщо ширина тканини менше, то доведеться брати дві довжини, тобто 240 см. Також доведеться купувати більше тканини, якщо ширина однієї штанини буде більше 75 см.
6
Тепер потрібно перенести розрахунки на тканину. Спеціальної викрійки можна не робити. Візьміть тканину і згорніть її навпіл, а потім ще раз навпіл. З одного боку повинно вийти два згину. Щоб тканина не рухалася, закріпіть її за допомогою голок або шпильок. З того боку, де згини, від верхнього краю тканини відміряйте вниз висоту сидіння. Наприклад, якщо висота сидіння 15 см, додайте ще 5 см на гумку для пояса, тобто по довжині потрібно відкласти 20 см, а по ширині відміряйте 10 см. Закруглите перетин цих двох ліній і виріжте. Тут потім будуть крокові шви.
7
Розгорніть тканину і розріжте її рівно посередині. Вийшло дві штанини, які потрібно обробити. Складіть штанини лицьовою стороною один до одного, змітайте, а потім стачайте крокові шви.
8
Тепер потрібно обробити бокові шви. Можна прошити їх повністю. А можна зробити розрізи. Щоб зробити один великий розріз, обмітайте краю штанин. Прострочіть їх зверху і знизу на 5 - 10 см. Потім обробіть краю тканини швом в подгибку по всій довжині бічного розрізу. Щоб зробити два розрізи, прострочите зрізи ще в області коліна на 1 - 2 см.
9
Тепер потрібно обробити пояс. Обробіть зріз тканини швом в подгибку. Підігніть тканину на 1 - 2 см і прострочіть по всьому колу пояса, залиште невеликий отвір для гумки. Вставте її.
10
Подібним чином обробіть низ штанин. Вставте і закріпіть гумку. Шаровари готові.
Шаровари є однією зі складових костюма для східних танців. Також їх можна одягнути разом з тунікою або спідницею. Вони досить легкі в пошитті, тому якщо ви вирішили зайнятися східними танцями, зшийте шаровари самі. Вони не утрудняють рухів і підкреслюють східний стиль танцю.
Вам знадобиться
  • - тканина шириною 150 см (шовк, шифон або шовковий атлас);
  • - швейна машинка;
  • - гумка для двох штанин і пояса;
  • - бахрома;
  • - нитки з голкою;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Розрахуйте і відріжте потрібну кількість тканини. При обсязі стегон до 100 см вам буде потрібно така ж кількість тканини, якої довжини ви хочете зробити. Визначте рівень, де повинен бути верх штанів і виміряйте відстань від цього рівня до підлоги. Щоб внизу на шароварах зробити красиву гумку, додайте до цієї довжини як мінімум сантиметрів 10, щоб штани не виявилися занадто короткими. Якщо тканина синтетична, то викрійку можна розташувати як уздовж, так і поперек. А якщо ж тканина для вироби натуральна, то довжину вироби краще розташувати уздовж кромки тканини.
2
Зробіть викрійки. Тканина розмірами 110х150 см розріжте посередині на два прямокутника (вздовж 110). Вийшли прямокутники довжиною 110 см і шириною 75 см. Накладіть прямокутники один на одного і складіть навпіл уздовж 110. З боків сколіть булавками.
3
Від одного кута біля згину тканини відміряйте 10 см поперек і 15 см уздовж тканини. Відмічені точки з'єднайте плавною дугою і виріжте.
4
Обидві частини розгорніть і прошийте на швейній машинці вздовж дуги. Краї частин відверніть в різні боки і прошийте зверху і знизу на 5 см.
5
Зверху і знизу обмітайте краю так, щоб залишилося місце вдернуть гумку. За сметанному прошийте один раз на швейній машинці. Пришийте до поясу бахрому. Всуньте гумку, і шаровари готові.
Зверніть увагу
Якщо ви використовуєте щільний, непрозорий матеріал, то зробіть верх трохи вже, щоб не виглядати в таких масивних шароварах смішно.
Корисна порада
Якщо ви використовуєте дуже прозорий шифон, то пришийте краще довгу бахрому на пояс шароварів, щоб ні що вас не утруднювало і не бентежило. Якщо бахроми ні, ви можете поверх штанів пришити шматки тканини неправильної форми або одягніть додатково спідничку з тих же шматків тканини. Для цього вам знадобиться 0,5-1 м підходящої тканини додатково.