Як зробити борну кислоту.

Борна кислота має формулу H3BO3, зовнішній вигляд - кристали «лускатого» вигляду, не мають кольору і запаху. Є слабкою кислотою, стійкість зберігає лише до температури не понад 70 градусів. Яким чином можна отримати цю речовину?
Інструкція
1
При перевищенні межі температури, відбувається така реакція: Н3ВО3 = НвО2 + Н2О У результаті виходить Метаборна кислота, яка також вельми нестійка. Якщо продовжити нагрів, Метаборна кислота перетворюється в тетраборную (Н2В4О7), яка практично одразу ж розкладеться: Н2В4О7 = 2В2О3 + Н2О
2
У промисловості головним способом отримання борної кислоти є вплив сірчаної кислотою на містять бор концентрати. Наприклад, на так званий «датолітовий концентрат», що представляє собою сировину складного складу. Його основні компоненти - датоліт (формула - СаВSiO4 (OH)), кварц, кальцит, а також складні комплексні сполуки, що містять залізо, алюміній, магній, кальцій. В сильно спрощеному вигляді, цю реакцію можна написати таким чином: СаВSiО4 (ОН) + H2SO4 = H3BO3 + SiO2 + CaSO4
3
Бажаний продукт реакції, борну кислоту , відокремлюють від суміші продуктів за допомогою промивання великою кількістю води, потім її фільтрують, охолоджують, виділяють і очищають, доводячи до необхідної ступеня чистоти.
4
В лабораторних умовах борну кислоту можна отримати впливом сильної кислоти (наприклад, соляної) на буру (тобто динатрієву сіль тетраборной кислоти). Реакцію треба проводити при нагріванні у великому надлишку води. Вона йде наступним чином: HCl + 5H2O + Na2B4O7 = 4H3BO3 + 2NaCl Після охолодження реакційної суміші, що утворилася борна кислота «випадає» у вигляді лусочок. Їх слід відокремити і піддати подальшої очищенні.
Корисна порада
Борна кислота знаходить дуже широке застосування. Здавна її використовували в медицині, як ефективне дезінфікуючий засіб і компонент деяких мазей. На її основі виготовляють засоби боротьби з тарганами та іншими шкідливими комахами. Вона знаходить застосування в лабораторній практиці (компонент буферних розчинів), в сільському господарстві, при виробництві деяких сортів скла. Борна кислота використовується і в такій серйозній справі, як ядерна енергетика (поглинач нейтронів).
Кардіохірургія в Москві стрімко розвивається і набагато відрізняється від того, що було приблизно 20 років тому. Багато лікарень і клініки оснащені сучасними технологіями і мають в штаті досвідчених і професійних лікарів. Державні лікарні приймають безкоштовно за квотою і надають платні послуги.

Державні установи, де можна зробити операцію на серці

Одним з іменитих центрів у сфері кардіохірургії в Москві є «Центр серцево-судинної хірургії ім. А.Н. Бакулєва ». Потрапити на госпіталізацію в центр можна після особистої консультації у лікаря. Записатися до лікаря треба в реєстратурі. Телефон реєстратури +7 (495) 414 75 90, +7 (499) 236 91 96. Є можливість отримати заочну консультацію у фахівців клініки за допомогою зворотного зв'язку через офіційний сайт bakulev.ru. Скарги та копії документів можна надіслати листом на адресу 121552, місто Москва, вул. Рублевское шосе, 135, НЦССХ ім. А.Н. Бакулєва або на електронну адресу 205_kabinet@mail.ru c позначкою «на консультацію» .В «Клініці грудної та серцево-судинної хірургії Св. Георгія», який входить в «Національний медико-хірургічний центр ім. Н.І. Пирогова », пропонують всі види серцево-судинних операцій. Хоч клініка відносно молода, але тут впроваджуються і розробляються всі новітні технології світової медицини. Лікарня знаходиться по вул. Нижня Першотравнева, 70. Записатися на очну консультацію або отримати заочну можна за телефонами +7 (495) 464 03 03, +7 (495) 464 44 54. Вартість послуг, що надаються центром, дано на сайті pirogov-center.ruОднім з провідних в столиці за якістю та обсягом надання допомоги хворим в області кардіохірургії є «Центральна клінічна лікарня №1» ВАТ РЖД. У лікуванні пацієнтів застосовуються як традиційні, так і високотехнологічні методики, серед яких коронарна ангіографія, балонная ангіопластика та стентування. Контакт-центр лікарні працює цілодобово - +7 (495) 925 02 02, +7 (495) 925 68 86. Госпіталь можна знайти по вул. Волоколамское шосе, 84. На електронну адресу ckb1rzd@yandex.ru можна відправити всі запитання. Лікарня приймає хворих на операцію по квоті, особливо співробітників ВАТ РЖД.

Приватні клініки, де можна зробити операції на серці

У Москві існує клініка «Медицина», єдина в столиці і Росії пройшла акредитацію за міжнародними стандартами і є одним з успішних клінік в області терапії захворювань серця. Тут пацієнтам пропонують аорто-коронарне шунтування, який робить один з кращих лікарів світу професор Альберто Репоссіні. Також веде прийом і виконує при необхідності оперативне втручання головний науковий співробітник НЦССХ ім. А.Н. Бакулєва професор В.М. Умаров. Телефон клініки +7 (495) 995 00 33 приймає дзвінки цілодобово. Більше інформації про клініку можна дізнатися на сайті medicina.ru.