Як отримати озон. Як створити азон в домашніх умовах.

Озон - один з різновидів (модифікацій) кисню, з хімічною формулою О3. При звичайних умовах являє собою газ блакитного кольору і з «різким» характерним запахом. Якщо його піддати зрідження, приймає темно-блакитний насичений колір. Перші згадки про озон відносяться до 1785 році. Озон - вельми нестійке з'єднання, і швидко перетворюється в двоатомний кисень. Чим вище температура і нижче тиск, тим швидше здійснюється цей перехід. Яким чином можна отримати озон?
Інструкція
1
Основний промисловий метод - пропускання потужного іскрового електричного розряду через кисень або повітря. Синтез, точніше електросінтез, відбувається в «озонаторах». Цей метод заснований на здатності молекул кисню розпадатися на атоми під впливом енергії електричного розряду. Атомарний кисень, в свою чергу, тут же з'єднується з молекулою кисню, перетворюючись на озон. Відповідно, цей озон, реагуючи з атомами кисню, перетворюється на молекулярний кисень. Таким чином, реакції утворення і розпаду озону практично рівнозначні, і тому вихід озону в якості продукту реакції не перевищує 5-7%.
2
Набагато більш концентрований озон (від 30 до 60%) можна отримати електролітичним методом, наприклад, електролізом оксіхлорідной кислоти, але він пов'язаний з великими труднощами. Досить сказати, що і температура електродів, і температура електроліту повинна становити від -56 до -65 градусів. При подібних електролізу, відбувається розкладання іонів і радикалів за схемою: Н2О + О2 = O3 + 2Н + + 2e -.
3
У лабораторній практиці невелика кількість озону отримують фотохимическим методом, під дією прямого сонячного випромінювання. Такі озонатори дають дуже невисокий вихід озону (порядку 0,1%, «працюючи» з повітрям, і 1% - з чистим киснем), зате прості за конструкцією і малогабаритні.
Корисна порада
Ця речовина - найпотужніший окислювач, набагато сильніший, ніж двоатомний кисень. Озон вступає в реакцію практично з усіма металами, за винятком золота, а також іридію і платини. Використовується в якості високоефективного дезінфікуючого засобу, причому так зване «озонування» володіє багатьма перевагами перед «хлоруванням». Також озон застосовують для стерилізації медичних виробів, при відбілюванні паперу. Головна роль озону в тому, що перебуваючи в стратосфері, він рятує все живе на Землі від жорсткого ультрафіолетового випромінювання.