Як сплести сову.

Багато речей для прикраси будинку можна зробити своїми руками. Стиль макраме дозволяє за допомогою вузлів створювати дуже красиві деталі інтер'єру, які не можна купити в магазині. У такій техніці ви можете сплести сову , причому з мінімальними витратами.
Вам знадобиться
  • - шнур товщиною 4 мм (27 м);
  • - дві дерев'яні планки довжиною 20-25 см;
  • - гудзики для очей сови.
Інструкція
1
Наріжте 10 ниток по 2,5 метра. 2 м нитки залишиться для петельки. Навісьте на планку всі нитки по 2,5 м. 20 кінців ниток розділіть на п'ять груп по 4 нитки в кожній. На кожній групі зав'яжіть квадратний вузол. Обабіч відведіть в сторону по 2 крайніх нитки. Залишилося 16 ниток. Розділіть їх на 4 групи і так же зав'яжіть на кожній з них квадратний вузол.
2
Знову відведіть по краях по 2 нитки. На що залишилися нитках сплетіть три квадратних вузла. І так повторюйте, поки не зробите один останній вузол. Це називається плетіння в шаховому порядку за зменшенням. Візьміть крайню нитку зліва і переведіть її в діагональ направо. На ній зав'яжіть 8 репсових вузлів, використовуючи ліву половину ниток. Так само зробіть і праву сторону. Дві центральні нитки не чіпайте. В результаті у вас повинні вийти діагональні бріди з репсових вузлів.
3
Сплетіть ланцюжок з 4 квадратних вузлів на чотирьох середніх нитках. З цього ви потім зробите ніс сови - «горошину». Закріпіть цю «горошину» квадратним вузлом. Візьміть 3 крайні нитки зліва і сплетіть на них ланцюжок з 8 квадратних вузлів. Таку ж ланцюжок зробіть праворуч. Візьміть праву нитку від лівої ланцюжка і натягніть її у напрямку до «горошині». На цій нитки сплетіть бриду з 7 репсових вузлів. Такі ж дії повторіть з правого боку. Восьмим вузлом зав'яжіть на ній нитку-основу від лівої бріди (середня нитка). На цих же нитках-основах сплетіть похилі бріди по обидві сторони від центру.
4
Робочу нитку з правого бріди натягніть похило наліво і сплетіть на ній бриду з 10 репсових вузлів. Таким же чином сплетіть бриду на лівій робочої нитки. Сплетіть ще по одній бріде з двох сторін. Далі плетіть розширюється «шахматкою» з квадратних вузлів. В останньому ряду центральний вузол не зав'язуйте. Кінці ниток навісьте на другу планку репсовимі вузлами. Розділіть нитки навпіл і зробіть дві кисті за допомогою обплетення. Нитка обріжте до потрібної довжини.
5
Щоб зробити петельку, що залишилася нитка довжиною 2 м навісьте на одну сторону верхньої планки. Сплетіть ланцюжок "змійка" необхідної довжини. Репсовимі вузлами закріпіть нитку на іншій стороні планки. Ображати нитку і підшийте на виворітного стороні плетіння. Пришийте очі з гудзиків, і сова готова.
Зверніть увагу
Щоб нитки не розпустилися під час плетіння, зав'яжіть кінці вузликом, якщо вона натуральна. Або обпалити, якщо нитка синтетична.
Корисна порада
Якщо ні дерев'яних планок, то ви можете використовувати дерев'яну лінійку. Перед початком роботи акуратно розщепніть її навпіл.