Як загортати суші. Як заварачівать роли або суші.

В останні роки японська кухня міцно увійшла в наше життя. Центральні вулиці повні японських ресторанів, суші можна замовити з доставкою додому або в офіс, а деякі умільці навчилися робити роли самостійно. Це досить просто, основна складність полягає в тому, як загорнути рол так, щоб надалі він не розсипався, і його було зручно брати паличками і вмочати в соус.
Вам знадобиться
  • - макису
  • - норі
  • - рис
  • - оцет
  • - начинка.
Інструкція
1
Кручені суші називаються ролами, і найчастіше вдома готують саме їх. Після того, як ви приготували все інгредієнти: нарізали на тонкі смужки рибу, огірок, авокадо, сир, зварили і остудили спеціальний рис для суші (звичайний рис сюди не підійде), можна приступати до завершального етапу - закручування ролів.
2
Для формування ролів вам знадобиться спеціальний бамбуковий килимок - макису. На нього кладеться лист водорості норі. Для початку визначтеся, які суші ви будете готувати: товсті або тонкі. В тонких роллах присутній один - два компонента, і діаметр їх близько 2,5 см. Товсті роли містять до п'яти компонентів, і діаметр їх може досягати 5 см. Якщо ви готуєте тонкі роли - зігніть лист норі навпіл і розріжте його. Товсті роли готуються на цілому аркуші.
3
Змочіть руки в оцті і рівномірно розподіліть рис по водорості тонким шаром. Якщо вам буде зручно, можете допомагати собі ложкою.
4
Вгорі залиште вільними 2 см. При бажанні можете змастити рис японським майонезом (не замінюйте його вітчизняною продукцією - наш майонез надто гострий).
5
Відступите від нижнього краю 1,5 - 2 см і починайте викладати начинку. Не можна класти компоненти начинки один на інший, розташуйте все смужками, рухаючись до центру водорості.
6
Утримуючи інгредієнти, підніміть край килимка і акуратно рухайте його вперед, поки він не торкнеться іншого краю. Потім загніть край наверх і докотилися вперед рол. Тепер стисніть вийшов рулет бамбуковим килимком, притримуючи пальцями з торців, щоб не випав рис. Відкладіть в сторону і приступайте до виготовлення наступного.
7
Після того, як ви зробили необхідну вам кількість рулетів, змочіть кінчик ножа в оцтової кислоті. Підніміть нож кінцем вгору, щоб оцет стек по ножу і рівномірно змочив його. Тепер заготовку ролів можна розрізати. Покладіть її «швом» донизу, розріжте навпіл, а потім кожну частину ще на три. Тепер ваші роли готові.
Роли - це одне з блюд японської кухні. Вони готуються з риби, морепродуктів, рису, овочів, сиру та інших продуктів. Схожі роли на нарізаний рулет, загорнутий зовні в лист водоростей норі. Іноді їх завертають водоростями всередину - вони називаються урамакі.
Інструкція
1
Будуть потрібні лист водоростей норі, невеликий огірок, авокадо, 200 г суші-рису, 100 г філе слабосоленого лосося, 60 г сиру Філадельфія, васабі. Продукти підготувати такий спосіб. Рис для ролів залити холодною водою на 30 хвилин, потім довести до кипіння, знизити температуру плити і на малому вогні довести до готовності. Огірок вимити й нарізати смужками, авокадо звільнити від кісточки, зняти шкірку і розділити на невеликі скибочки.
2
Тепер на столі розстеляється спеціальна бамбукова циновка для ролів (макісу) і закривається харчовою плівкою. Зверху потрібно покласти лист водоростей норі так, щоб блискуча сторона виявилася внизу. Руки змочити підкисленою лимоном водою і викласти рис, розподіливши його так, щоб з краю залишилося небагато місця. Перевернути водорості рисом вниз і продовжити укладати начинку.
3
В середині норі нанести трохи васабі, намазати поверхню сиром Філадельфія, рівномірно вздовж ролу розкласти авокадо з огірком. Вся начинка повинна лежати рівним шаром. Тепер починається найвідповідальніший момент, від якого залежить вид ролу. Скрутити рогожу, рівномірно пропрасувати пальцями по всій довжині, щоб начинка прийняла форму бруска. Поправити нерівний видавити край. Далі рогожу розгорнути і видалити харчову плівку.
4
Перемістити рисовий брусок на середину. Зверху обернути тонкими скибочками підсоленого лосося так, щоб закрилися боки ролу. Загорнути рогожу знову, злегка притиснути і розгорнути. Викласти рол на дошку. Змочити ніж в підкисленою воді і нарізати на 6 або 8 однакових порцій.