Як зварити чавун.

У своєму житті нам часто доводиться стикатися з використанням різних виробів з чавуну , який за своєю структурою являє досить крихкий сплав, але з хорошою теплопровідністю. Відповідно до цього нерідко виникає питання, а як його варити, адже чавун з-за високого вмісту в ньому вуглецю, сірки і фосфору відноситься до групи погано зварюваних металів?
Інструкція
1
Опустивши тонкощі хімічного складу чавуну, хімічних та інших процесів які при зварюванні, давайте все ж розберемося: як зварити чавун? Промисловість нашої країни виробляє сірий і білий чавун, які сильно відрізняються за своїм складом і характеристикам. Відповідно, і способи зварювання для них різні. Тут необхідно пам'ятати, що зварити вироби з чавуну, які тривалий час піддавалися впливу високих температур від 300 градусів і вище, а також вироби, тривалий час пропрацювали в безпосередньому зіткненні з різними маслами, практично не представляється можливим.
2
Найбільш прийнятним способом зварювання чавуну в наших побутових умовах є зварювання з використанням електрозварювального апарату. Отже, при електрозварювання проведіть V-подібну розділку зварювальних кромок і ретельно очистіть їх від масла, іржі і бруду щіткою.
3
Придбайте електроди з покриттям УОНИ-13/45 (зварювання даними електродами проводять при постійному струмі зворотної полярності).
4
Зварювальний шов накладайте окремими ділянками (в розбивку), це допоможе вам уникнути нерівномірного розігріву деталі (окремо спрямовані ділянки зварювального шва повинні бути не більше 10 см) .При зварюванні виробів товщиною більше 5 мм не забувайте виконати посилення шва на довжину рівну товщині зварюваної деталі.
5
Під час зварювання не забувайте давати остигати окремо наплавляється ділянкам до 60-80 градусов.Прі зварюванні чавуну з використанням шпильок робіть наступне: за допомогою дрилі (в шаховому порядку) просвердлите в підготовлених крайках отвору (Не наскрізні!), Наріжте різьбу і укрутіть в них шпильки з низьковуглецевої сталі (кут кромок зварювальних деталей повинен становити 90 градусів).
6
В розділку вставте шпильки більшого діаметра.Сварку виконайте електродами з захисно-легирующим покриттям марки Е42 (42А) або Е50 (50А) на постійному або змінному струмі, при цьому товщина електрода підбирається в залежності від товщини зварюваного ізделія.Саму зварювання виконайте шляхом ошпарювання шпильок кільцевим швом і тільки після цього короткими ділянками заповніть простір між обварений шпильками і саму разделку.Есть й інші способи зварювання чавуну, але про них поговоримо пізніше.