Як створити дизайн-студію.

Попит на професійні та якісні дизайнерські послуги постійно зростає і все ще перевищує пропозиції. Цей вид бізнесу не вимагає великих вкладень, що робить створення власної дизайн-студії особливо привабливим підприємством.
Інструкція
1
По-перше, необхідно визначитися з напрямком роботи: розробка фірмового стилю компанії, зовнішня реклама, сувенірна продукція і т.д. Часто студії відкривають професійні дизайнери, що відчули в собі сили почати власний бізнес. Але потрібно мати на увазі, що вам належить займатися не тільки творчою роботою, а й різними організаційно-фінансовими питаннями.
2
Для починаючої студії дизайну буде достатньо приміщення в 40-50 кв.м. Слід передбачити комфортні умови як для працівників (включаючи хороше освітлення), так і для майбутніх відвідувачів-клієнтів. Для цих цілей бажано мати дві окремі кімнати. Продумайте оформлення інтер'єру - він повинен «говорити» як про креативності, так і про присутність гарного смаку у вашої команди дизайнерів.
3
Основна частина вкладень піде на придбання обладнання. Особливу увагу приділіть спеціальним дизайнерським моніторам і технічним параметрам комп'ютерів: потужний процесор, великий обсяг оперативної і основної пам'яті, якісна відеокарта та інші. Від цього багато в чому буде залежати рівень виконуваних замовлень. Крім того, знадобиться оргтехніка (принтер, сканер, ксерокс), телефонна лінія і виділений канал інтернет.
4
Кількість працівників дизайн-студії визначається виходячи з масштабів і профілю роботи компанії. У середньому, потрібно 5-7 чоловік. Для окремих видів робіт можна вдаватися до послуг фрілансерів, в тому числі в інших містах і країнах. При прийомі на роботу зверніть увагу на наявність дизайнерської освіти і досвіду претендентів. Бажано спиратися на рекомендації їх колишніх замовників і своїх знайомих. Крім того, включите в штат менеджера, який буде свого роду посередником між дизайнерами і клієнтами. При бажанні цю роль ви можете взяти на себе. Ведення бухгалтерії має сенс передати сторонньої організації.
5
Успішність студії дизайну безпосередньо залежить від замовлень та їх кількості. На початковому етапі можна попрацювати з однією-двома авторитетними компаніями на бартерній основі: ви робите для них безкоштовний дизайнерський проект, а вони рекомендують вас своїм партнерам. Ваш сайт також буде служити засобом залучення клієнтів. Тому продумайте його пристрій з точки зору потреб користувача. Додайте приклади своїх робіт, орієнтовні ціни на послуги та контактні дані.
Щорічно будується багато нових житлових об'єктів. Зростання ринку призвів до збільшення попиту на обробку приміщень. Зараз все більше людей при оформленні будинків і квартир вдається до послуг дизайнерів. Ви можете почати бізнес у даній сфері, відкривши студію дизайну інтер'єрів.
В основі успіху будь-якої студії лежить якісне виконання роботи і успішний маркетинг. Дуже важливо зробити вигідну пропозицію клієнтам і грамотно піднести послуги дизайнера. Розробіть концепцію дизайнерської студії. Ви можете спеціалізуватися виключно на дизайні інтер'єрів. Ще один варіант - дизайн та узгодження змін у плануванні в різних інстанціях. Якщо спеціалізуватися виключно на оформленні інтер'єрів, то в студії повинні працювати фахівці, чиє ім'я широко відоме на ринку. Такі дизайнери мають відмінне портфоліо і великий досвід роботи. Саме ім'я цих фахівців буде працювати на вашу компанію, залучаючи потік клієнтів. Але не всі власники бізнесу можуть дозволити собі найняти на роботу спеціалістів подібного рівня. Більшість студій пропонує не тільки розробку дизайну, а й узгодження проектів у відповідних органах, архітектурно-планувальне проектування. Обов'язково розмежувати роботу дизайнерів і адміністративного персоналу. Дизайнери повинні концентруватися на творчості. Керувати компанією і продавати послуги будуть фахівці іншого профілю. Найкраще найняти професійного менеджера, який керуватиме виробничим процесом. Якщо ви не маєте досвіду роботи в даній сфері, то краще спочатку попрацювати найманим співробітником в дизайн-студії, а вже потім відкривати свою справу. Так ви отримаєте необхідний досвід, створите клієнтську базу і заведете корисні зв'язки. На початковому етапі не варто наймати велику кількість персоналу. Скоротіть витрати до мінімуму. Досить запросити на роботу кількох дизайнерів, досвідченого менеджера з продажу. Ведення бухгалтерії віддайте на аутсорсинг. Обов'язково відкрийте сайт в інтернеті. Доручіть його створення професіоналам. Розмістіть на сторінках сайту портфоліо робіт. Зверніть увагу на оформлення офісу. Це ваша візитна картка. В офісі дизайн-студії все повинно бути оформлено зі смаком. Орендуйте приміщення в центрі міста. Купуйте сканер, кольоровий лазерний принтер, потужні комп'ютери для дизайнерів і багатофункціональні копіювальні пристрої. Встановіть ліцензійне програмне забезпечення. Придбайте функціональну і стильну меблі. Замовте тривимірні моделі виконаних проектів. Вони завжди справляють незабутнє враження на клієнтів. Не забувайте про рекламу бізнесу.