Як написати творчу роботу.

Для педагога творча робота - це інструмент, що формує в учнів гнучкість розуму, систематичність і послідовність мислення. Але для школяра ці завдання перетворюються годинник болісних роздумів. Насправді писати творчі роботи легко і приємно. Адже всі ми любимо розповідати історії і обговорювати новини.
Інструкція
1
Фахівці виділяють три періоди, під час яких дитяча творчість проходить кілька етапів. Наочно-дієве творче мислення формується у віці п'яти-семи років. Причинне - у вісім-одинадцять років, а евристичне - в одинадцять-чотирнадцять років. Евристичний метод викладання ще називається методом навідних запитань. Він розрахований на те, що студент самостійно знайде рішення поставленої задачі. А значить, досвідчений педагог оцінюватиме творчу роботу по тому, наскільки розвинений у дитини певний тип творчого мислення.
2
Варто враховувати рівень кожного учня. Так третьокласник повинен вміти розповісти про свою сім'ю або дати наочне опис погоди і природи. Шестикласник цілком вже розмірковувати на теми моралі, висуваючи пропозиції про причинно-наслідкових зв'язках. А старшокласник - намагатися розмірковувати про абстрактні питаннях, аналізувати соціальні проблеми і намагатися відповісти на них самостійно. Наприклад, чи можливо погасити всі війни або врятувати планету від екологічної катастрофи.
3
Якщо у дитини немає звички до письмового творчості, то йому потрібно знайти партнера для діалогу і поговорити на тему, яку задав вчитель. У суперечці народжується не тільки істина, але і зв'язний текст, який можна записати, відредагувати і здати вчителю на перевірку. Головне - це не стримувати себе. Чим більш креативним буде текст, чим більш оригінальними судження, тим цікавіше.
4
Текст будь-якої творчої роботи включає в себе зав'язку - вступну частину, чотири-п'ять пропозицій на півсторінки чи навіть менше. Слідом йде головна частина для описів, міркування, порівнянь та інших розумових вправ. Далі йде висновок. Він за обсягом повинен бути трохи більше вступу, оскільки має на увазі емоційну оцінку проблеми і конкретні висновки. Найбільш поширене висновок школярів: «Ця тема дуже серйозна і глибока. Я розумію, що не можна осягнути неосяжне, але ця невелика творча робота дозволила мені задуматися про проблему і обговорити її з друзями ».