Як виростити гарденії.

Гардения жасминовидная (Gardenia) - декоративна рослина з великими шкірястими листям еліптичної форми. Чудові квітки (переважно білого кольору) схожі на троянди або камелії, вельми ароматні. Гарденії майже не зав'язують насіння, тому їх переважніше вирощувати шляхом живцювання. Як правильно черенковать це рослина, щоб отримати повноцінну квітучу гарденію ?
Вам знадобиться
  • - живці гарденії;
  • - стимулятор коренеутворення;
  • - грунтова суміш;
  • - ємність для вкорінення, горщики для молодих рослин.
Інструкція
1
Наріжте живці в період з грудня по березень або в серпні-вересні. Підготуйте ємність для вкорінення. Заповніть її вермикулітом або сумішшю торфу і піску (1: 1). Підтримуйте температуру субстрату в межах 22-24 ° C. Живці перед посадкою умочіть в розчин або порошок, стимулюючий корнеобразование (Корневін, гетероауксин). Укорінення повинно відбутися протягом місяця.
2
Молоді рослини пересадите в горщики з грунтовою сумішшю (дернова і перегнійна земля, торф, пісок, взяті в рівних обсягах). Верхівки живців пріщіпніте. Це стимулює розгалуження і прискорить цвітіння гарденії.
3
Встановіть горщики на добре освітлений підвіконня. Створіть оптимальний температурний режим. Взимку температура повинна бути на рівні 14-18 ° С. Влітку рослини можна виносити на свіже повітря. Однак не розміщуйте гарденію під прямими сонячними променями. Це може викликати опіки листя і бутонів.
4
Поливайте молоді гарденії регулярно, але помірно. Перевіряйте, чи не замокати є у квітки коріння. Частіше обприскуйте рослини з пульверизатора, водою кімнатної температури, краще відфільтрованої і умягченной. Слідкуйте, щоб вода при цьому не попадала на квітки і бутони. У весняно-літній період регулярно підгодовуйте рослини.
5
Цвітіння гарденії починається через 1,5 року з моменту вкорінення живців. Якщо у квітки раптово почалося опадання бутонів, це симптом того, що гарденії не вистачає сонячного освітлення або вологість повітря в кімнаті дуже низька.
6
Щойно цвітіння закінчиться, проведіть обрізку пагонів і пересадите рослина в новий горщик. Це стимулює утворення нових пагонів, у верхній частині яких на наступний рік знову з'являться бутони.
7
Своєчасно знищуйте на рослинах шкідників (попелиці, трипси, щитівки). Часто буває достатньо одного обприскування інсектицидом (децис, інтавір, актеллик).
Корисна порада
Для гарденій можна використовувати покупну грунтову суміш, рекомендовану для азалій.