Як обробити ванну кімнату. Як оновити кахельної плитки.

Ванна кімната - особливе приміщення в квартирі. У красивій зі смаком зробленої ванній одне задоволення приймати водні процедури. Однак крім краси, велику увагу необхідно приділити властивостям оздоблювальних матеріалів. Вони повинні мати водовідштовхувальне покриття і бути стійкими до агресивного впливу середовища.
Інструкція
1
Найпростіший і дешевий спосіб обробити ванну - це обшити її пластиковими панелями. Колір у панелей може бути будь-яким, але майте на увазі, що ванна, оброблена таким способом, буде більше походити на офісне приміщення.
2
Набагато гарніше виглядає керамічна плитка. Мабуть, це самий традиційний спосіб. Вибір керамічної плитки на ринку будматеріалів величезний. Є й дорога (як правило, це плитка іноземного виробництва: італійська, іспанська, грецька). Дешева - це наша вітчизняна. Вартість плитки варіюється від 90 до 2500 рублів за 1 м2.
3
Вибираючи плитку для ванної, ви повинні заздалегідь знати, площа стін у ванній, додавши до неї 10% на можливий бій (плитки можуть розбитися при свердлінні отворів, а також обрізані в процесі ремонту). Заздалегідь подумайте, в якій техніці буде виконуватися кладка, а також можливий малюнок. Зараз дуже модно влаштовувати у ванній візуальне розділення стін: знизу темніші плитки, і зверху - світлі плитки з декоративними вставками. Між зонами приклеюється бордюр з тієї ж серії, до якої відноситься плитка.
4
Недолік вітчизняних плиток середньої та низької цінової категорії - це трафаретний малюнок. У імпортної плитки частіше зустрічається зміщення малюнка, що набагато більш переважно. Але і коштує така плитка дорожче.
5
На підлогу у ванній також краще постелити плитку. Але для цього вибирайте спеціальну підлогову плитку. Укладають її на підлогу, на цементно-піщаний розчин. Проте останнім часом з'явилися нові суміші, які дозволяють зробити клейовий шар всього в 2-4 мм. Чи треба говорити, що і сохне така підлога набагато швидше, а зчеплення плиток з підлогою в такому випадку набагато вище, ніж із застосуванням цементу. Наноситься клей на самі плитки за допомогою зубчастого шпателя. Плитку укладають на підлогу, злегка натискають, обстукують молотком з гумовою прокладкою. На стику 4 плит ставлять хрестики, для створення однакового проміжку. Коли підлога висохне, необхідно заповнити проміжки. Для підлоги краще використовувати спец. затірку темного кольору.
6
Що стосується обробки стелі, то найкращий варіант - це натяжна стеля. Служить така стеля дуже довго, матеріал полотна не сприйнятливий до вологи, також він цілком може затримати воду, якщо вас підтопили сусіди. На крайній випадок піде і стельовий пінопласт плитка.