Як намалювати пустелю.

Завдання намалювати пустелю може виявитися непростою. Адже картина, на якій немає нічого, крім піску і неба, навряд чи буде цікава. Однак існують пустелі з досить різноманітною рослинністю і незвичайним ландшафтом. Таке поєднання дозволить зберегти в малюнку атмосферу самотності і простору і в той же час привернути увагу глядача.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - олівець;
  • - акварель;
  • - палітра;
  • - кисті;
  • - стакан для води.
Інструкція
1
Лист паперу формату А3 покладіть горизонтально. Наблизите але намітьте розташування всіх об'єктів на його поверхні і об'єм кожної частини малюнка. Розділіть лист на чотири рівних частини горизонтальними лініями. Нижня з них буде позначати видиму кордон землі на горизонті. Від цього простору відокремте 2/3 частини, які припадають безпосередньо на поверхню землі, що залишилася 1/3 займають гори.
2
Ліву частину начерку заповніть вершинами гір, поступово втрачають висоту у напрямку до правого боку аркуша.
3
Побудуйте форму кожного кактуса. Вони являють собою циліндри, злегка звужуються догори. Для кактуса на передньому плані намалюйте шість вертикальних осьових ліній, розташованих поруч один з одним - на кожній з них знаходитиметься «гілка» рослини. У верхній і нижній частині кожної з осей проведіть горизонтальну лінію і намалюйте на ній еліпс, рівний ширині ствола кактуса. Зверніть увагу, що нижній еліпс буде трохи ширше верхнього. З'єднайте бічні грані фігур, вимальовуючи обриси колючки. Зробіть її зігнутої в декількох місцях, щоб надати наброску схожість з неправильними формами справжнього кактуса. Допоміжні лінії для побудови зітріть ластиком. За таким же принципом зробіть ескізи інших кактусів на задньому плані.
4
Щоб врівноважити композицію, яка поки заповнена з лівого боку, намітьте хмари в правому верхньому ділянці. Тут лінії повинні бути дуже тонкими, щоб графіт не просвічує згодом через шар фарби.
5
Щоб розфарбувати малюнок, використовуйте акварель. Починайте заливку з неба, щоб вже на ній написати підноситься кактус. Візьміть широку кисть і нанесіть насичений синьо-блакитний колір на весь небосхил, крім хмар. Розподіліть колір від лівого верхнього кута широкими мазками і чистої пензликом размойте його у горизонту.
6
Відразу ж додайте зовсім трохи світлої охри на ще не висохле небо над найнижчою частиною гір.
7
Надайте обсяг хмарам, додавши мазки сіро-блакитного по їх периметру і в місцях затемнення в центрі.
8
Ділянки пустелі, заповнені низькими рослинами, зафарбуйте сумішшю трав'яного і охри. В пісочний колір ґрунту додайте трохи холодного синього.
9
Для розпису гір використовуйте суміш темного коричневого, охри на освітлених ділянках і димчастого блакитного в тінях і біля підніжжя. Межі квітів размойте.
10
Кактус зробіть коричнево-зеленим, а потім на основний відтінок нанесіть суміш темного коричневого з індиго, а світлу сторону підкресліть невеликою кількістю цегляного і світло-жовтого.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=CZsbouKtGlc