Як зробити паперові іграшки. паперові викрійки для виробів.

З паперу можна зробити багато різних виробів, як, наприклад, ялинкові іграшки або прикраси для кімнати. Є дві основні технології їх виготовлення - це орігамі та паперкрафт (paper craft). Вони відрізняються тим, що орігамі робиться з цілісного аркуша паперу, а паперкрафт - це моделювання викрійок з подальшим склеюванням.
Вам знадобиться
 • - принтер з кольоровим чорнилом;
 • - викрійки іграшок з інтернету (для іграшок по технології paper craft);
 • - папір для друку;
 • - шматок тонкого картону за розміром викрійки;
 • - лінійка;
 • - ножиці і клей.
Інструкція
1
Підберіть необхідну вам викрійку іграшки та роздрукуйте на кольоровому принтері. Виріжте її, залишаючи по краях невелику кількість паперу для склеювання.
2
Викрійку повністю намажте клеєм із зворотного боку і приклейте на тонкий картон. Акуратно виріжте. Щоб було простіше і лінії виходили точніше, занадто дрібні деталі можна вирізати за допомогою гострого ножа або леза.
3
Зігніть викрійку по лініях так, щоб місця для склеювання опинилися всередині. Так як картон згинається погано, можна скористатися лінійкою. Покладіть її вздовж лінії згину із зворотного боку викрійки і акуратно зігніть.
4
Місця для склеювання на викрійці намажте клеєм і приклейте до потрібного місця. Не варто намазувати клеєм відразу всю викрійку. Розділіть роботу на кілька етапів. Почніть з більш дрібних деталей. Якщо це тварина, то почати варто з голови і лап. Як тільки приклеїли кілька деталей, на хвилинку притисніть місця склеювання, щоб під вагою картону вони не відклеїлися. Дайте іграшці трохи підсохнути, і можна віддавати її дітям.
Зверніть увагу
Техніка паперкрафт є більш легкою для виготовлення паперових іграшок. Падалка створюються з вже готових вирізаних викрійок, з встановленими розмірами іграшки. Орігамі - більш складна техніка, де використовується лише чистий аркуш паперу, на якому немає ніяких намальованих ліній і розрізів. І тільки уяву виготовлювача здатне з чистого паперу зробити щось більш складне і красиве. Тому, якщо вам хочеться самим контролювати всі пункти виготовлення іграшки, то вибирайте орігамі.
Корисна порада
Використовуйте при роботі клей ПВА. Він добре і надійно склеює і не жовтіє після висихання. А ось клей-олівець дуже ненадійний. Через кілька днів після роботи з таким клеєм вся ваша іграшка може розвалитися.
Новорічні свята не обходяться без прикрас. Але це не обов'язково звичні скляні або пластикові ялинкові кулі. Можна прикрасити ялинку і будинок виробами з паперу . Її можливості безмежні. З неї можна виготовити як об'ємні конструкції, так і ялинкові іграшки. До того ж, папір - це найдешевший і доступний матеріал.
Вам знадобиться
 • - набори кольорового паперу;
 • - ножиці;
 • - клей;
 • - блискітки;
 • - нитки.
Інструкція
1
Разом з дитиною зробіть з кольорового паперу прапорці. Для цього виріжте з щільного паперу шаблон, щоб фігурка була рівною і акуратною.
2
На складену навпіл кольоровий папір прикладіть шаблон широкою стороною до згину. Обведіть фігурку і ножицями виріжте. У вас вийде подвійний прапорець, барвистий з обох сторін.
3
Зробіть необхідну кількість прапорців для майбутньої гірлянди. Промажте клеєм внутрішній згин фігурки. І поки клей не засох, накладіть прапорець на міцну нитку. Подібним чином можна зробити подвійні фігурки ялинок, сніговиків, кульок.
4
Дуже просто зробити паперовий ліхтарик. Візьміть аркуш кольорового паперу і складіть його навпіл. Кінці листа склейте. Поперек згину зробіть надрізи і розгорніть. Невеликі ліхтарики можна повісити на ялинку.
5
З паперових колечок зробіть гірлянди. Для цього наріжте з різнокольорового паперу смужки рівної довжини. Склейте їх, просмикуючи одне колечко в інше.
6
Зробіть паперову шишку коричневого кольору. Приготуйте багато квадратиків однакового розміру зі стороною від 2 см до 5 см.
7
Поверніть з кожного квадрата кульочок і склейте його. Зробіть для основи коло з щільного паперу. На круг приклейте перший ряд кульочки. Поверх першого зробіть другий ряд.
8
До основи кріпите не весь кульочок, а тільки гострий кінчик. Залишилися вільні простору закрийте додатковими паперовими деталями. Змащуйте кути клеєм і вставляйте між наклеєними кульочками.
9
Дайте просохнути клею і переверніть отриману шишку. Задекоріруйте основу, використовуючи мішуру або гілочкою з паперу.
10
Для маленьких іграшкових ялинок зробіть кілька конусів. Аркуш паперу зеленого кольору скрутіть і краплею клею закріпіть кінчик. Усі наступні конуси повинен бути крупніше попередніх.
11
На нижніх краях зробіть надрізи і розпушити їх. Одягніть конуси один на одного. Внизу найбільший, а найменший зверху. Прикрасьте ялинкову іграшку блискітками. Просмикніть крізь верхівку нитку з петлею.
12
З конуса зробіть дзвіночки для ялинки. Поверхня обклейте срібною або золотою фольгою.
13
Використовуйте форму конуса для виготовлення Діда Мороза. Волосся, бороду і вуса зробіть з вузеньких смужок паперу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=fXowXsQoYgE