Як отримати жовту фарбу. Як зробити яскраво жовтий колір акрилової фарби для шпалер.

Поняття про те, що жовтий колір символізує щось погане, кануло в лету. Сьогодні жовтий колір - символ літа, сонця, гарного настрою, багатства і процвітання. Кожен знаходить щось своє в цьому яскравому сонячному кольорі. Жовті акценти в одязі та інтер'єрі вашого будинку подарують вам гарний настрій, почуття тепла і затишку. Відтінків жовтого дуже багато. Якщо не можете знайти той, що вам потрібен, спробуйте приготувати жовту фарбу самостійно і зробити своє життя на тон яскравіше.
Інструкція
1
Візьміть до уваги, що отримати жовту фарбу за допомогою змішання кількох фарб іншого кольору не вийде. Жовтий пігмент є базовим, ви повинні купити або добути його і вже на його основі робити жовту фарбу. Пігменти можуть бути штучними і натуральними.
2
Хочете забарвити тканину для одягу або домашнього текстилю, тоді можна придбати готовий пігмент в господарських магазинах або художніх салонах. Але рукодільниці, для яких важливий сам процес, можуть самі приготувати екологічно чисту і міцну фарбу з натуральних продуктів і рослин, до складу яких входить жовтий пігмент.
3
Якщо ви до них ставитеся, то вирушайте на пошуки будь-якого їх цих рослин: вощанка, мучниця, крушина, волошка кутасті, василистник, злототисячнік, одноягоднік, полин, барбарис, желтіннік, резеда жовта - всі вони є природним сховищем жовтого пігменту.
4
Якщо вам вдалося роздобути одне з цих рослин у свіжому вигляді, то його спочатку потрібно висушити. Для цього пучки рослини потрібно розвісити на мотузці в тіні на свіжому повітрі.
5
Коли воно висохне, подрібніть його. Чим дрібніше, тим краще.
6
Тепер з подрібненого матеріалу потрібно виділити той самий жовтий пігмент. Для цього залийте рослина дощовою або річковою водою, поставте на вогонь і варіть, періодично підливаючи нову порцію води. Варити треба доти, поки вода не перестане забарвлюватися.
7
Потім ви повинні випарити залишки води, щоб вийшла густа кашка-фарба.
8
Після того, як вона відстоїться деякий час, пропустіть масу через сито, покрите шматочком тканини. Жовта фарба готова.
9
Якщо говорити про природні мінеральні пігменти, ви можете зробити жовту фарбу на основі охри (один з найпоширеніших натуральних пігментів) або натуральної сиени (глиняний жовтий пігмент, подібний з охрою). Ще кілька мінеральних жовтих пігментів, які ви можете використовувати: аурипигмент, ярозит, вульфеніт, гетит, світлий лимонит.
10
Приготувати таку фарбу дуже просто. Обраний жовтий пігмент потрібно розтерти з білою основою. За основу можна взяти вапно, акрил, вододисперсний або масляну фарбу. Таки фарби підходять для розпису твердих предметів і обробки поверхонь.