Як штопати джинси ? Як правильно штопати.

Якщо джинси раптом розірвалися, то це ще не привід відразу ж прощатися з улюбленою річчю. Тканину можна акуратно заштопати, дотримуючись усіх правил. Після цього одяг буде носитися ще довго. При цьому зашити вийде навіть дірку, яка з'явилася в досить видному місці.
Вам знадобиться
  • -джінси;
  • -джінсовая тканину;
  • -сантиметрові стрічка;
  • -швейна машинка;
  • -нитки;
  • -ножницы;
  • -булавки;
  • -утюг.
Інструкція
1
Для початку знайдіть джинсову тканину, з якої ви будете робити заплатки на «потрібних» джинсах. В ідеалі це має бути ідентична за кольором і структурі тканину, але якщо ви бажаєте зробити джинси більш молодіжними та оригінальними, можна взяти контрастний матеріал.
2
Ретельно відміряйте ширину і довжину майбутньої заплатки, визначивши її місце на джинсах. Акуратно виріжте шматочок тканини, обмітайте її вручну або на машинці для шиття по краях. Підійде будь ручний шов або машинний зигзаг.
3
Як правило, дірки в джинсових штанах з'являються внаслідок сильних потертостей. Також на матеріалі можуть утворитися кілька тріщин поруч. Якщо такі отвори дуже маленькі, то за допомогою заплатки просто зафіксуйте їх, не скріплюючи самі тріщини. Для цього шматочок тканини прикладіть лицьовою стороною з вивороту джинсів і рівно приколіть шпильками. Джинси виверніть лицьовою стороною і ретельно прошийте дрібні тріщини на виправлення цієї. Можете штопати найпростішою машинною строчкою або знову використовувати зигзаг. Якщо ви пришиваєте тканину вручну, то постарайтеся робити рівні шви і діяти максимально акуратно.
4
Якщо утворилася дірка досить значного розміру, то латочку слід аналогічно прошити декількома швами. Підберіть нитки, які не будуть виділятися на загальному фоні. При виборі декоративного варіанти тканини іншого кольору постарайтеся підібрати тканину, схожу на денім за фактурою. Декоруючи джинси за допомогою заплаток з іншої тканини, врахуйте, що її колір повинен підходити до забарвлення брюк. Постарайтеся розмістити декоративні латки так, щоб загальний вигляд одягу залишався гармонійним і цікавим.
5
Поперіть і відпрасуйте джинси. Нова латочка після декількох прань стане ще більш непомітною, і штани будуть виглядати, немов нові.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=TjC7ov-eB30
Ще якихось 20 років тому штопання була звичайним і звичним заняттям. Сучасні люди часом не без підстав вважають, що легше купити нове, ніж лагодити старе. Але все ж буває, що річ зносилася, а викидати її шкода. Акуратна штопання цілком може продовжити життя шкарпеток, пов'язаних улюбленою бабусею або іншої речі, милої серцю.
Штопати прийнято в'язані або трикотажні речі, які виготовлені шляхом набору петель. Традиційно штопають п'яти на вовняних шкарпетках, які зношуються зазвичай набагато швидше за інших частин виробу. Можна штопати і тканинні речі, але тільки в тому випадку, якщо дірка НЕ наскрізна і нитки вироби частково збереглися (на місці потертостей).
В інших випадках краще накласти латку.

Матеріали для роботи

Щоб почати штопати, необхідно приготувати все, що знадобиться для цього процесса.1. Нитки. Нитки для штопання краще підбирати схожі за кольором і фактурою з матеріалом, з якого виготовлена річ: тоді буде не так кидатися в очі, що одяг відремонтована. У магазинах пряжі продаються спеціальні нитки, які так і називаються - «штопання». Вони недорогі, мають різні кольори, і можна постаратися підібрати найбільш підходящі. Втім, можна використовувати й іншу пряжу, головне, щоб вона не надто відрізнялася від тієї, з якої виготовлена річ. Так, вовняні вироби не варто штопати бавовняними нитками і наоборот.2. Товста голка. Можна взяти спеціальну голку, яка носить назву штопальної, але якщо її немає, підійде будь товста голка з вушком, достатньо великим для того, щоб протягнути в неї нитку для штопкі.3. Предмет для розтягування вироби. Щоб штопання вийшла акуратною, виріб необхідно розтягнути на поверхні сферичної форми - так краю діри, яку необхідно заштопати НЕ будуть стягуватися, а майстрині легше буде "зловити" неслухняні убегающие петельки. У магазинах рукоділля можна придбати спеціальні пристосування для цього, але якщо такого під рукою не виявилося, підійде і дитяча іграшка і навіть звичайна лампочка розжарювання. Головне, щоб річ мала рівну напівсферичну поверхню за розміром не менше, ніж діаметр діри.
Існують такі види штопання, як машинна і художня. У даній статті розглядається найпростіший спосіб ручної штопання.

Як штопати?

Принцип штопання нагадує створення вручну тканого полотна: за допомогою голки і нитки створюється переплетення в шаховому порядку. На першому етапі виріб фіксується на сферичній поверхні і за допомогою голки простягаються нитки від одного краю діри до іншого паралельно один одному. Голка спочатку рухається в одному напрямку, нитка закріплюється стібком на краю діри, а потім наступний ряд прокладається в напрямку зворотному. Робити це необхідно від одного краю діри до іншого. При цьому важливо звернути увагу на наступне: - бажано, щоб напрямок штопати ниток відповідало загальному напрямку в'язання; - простягнуті нитки повинні досить щільно прилягати одне до одного, інакше штопання вийде хисткою; - закріплюючи нитку на краю діри, важливо зібрати («підняти») петлі в'язаного виробу, інакше його знову скоро доведеться лагодити. Після того як перший ряд штопання готовий, можна приступити до другого. Нитка обривати не потрібно, просто продовжити з того краю, де закінчився останній стібок. Прокладаючи другий ряд, необхідно пропускати голку поперемінно то зверху, то знизу ниток першого ряду штопання. При русі голки в зворотному напрямку нитки, які були зверху, залишаються внизу, а нижні виявляються над провідною ниткою. Таким чином створюється шахове переплетення ниток. Роблячи другий ряд штопання, важливо також не забувати звертати увагу на підйом петель і на акуратність краю діри, яку штопають. Коли таким способом оброблена вся поверхня діри - штопання закінчена! Можна закріпити нитку на виворітній стороні виробу і користуватися ним далі.