Як садити картоплю.

Здавалося б, що може бути простіше, ніж виростити картоплю? Це дійсно не складно, але отримати з неї хороший урожай не всім вдається. При правильному догляді 1 картоплина принесе вам 10. Які ж умови для отримання гарного врожаю?
Інструкція
1
Хороший урожай починається з вибору насіннєвого матеріалу. В посадку годиться далеко не кожна картоплина. Огляньте кожен плід на наявність грибкових захворювань, вм'ятин, нерівностей і різних рубців. Паростки повинні бути розташовані рівномірно по всій поверхні. В посадку підуть найкращі представники свого сорту. Зазвичай відбирають бульби середнього розміру, але при цьому необхідно дивитися, чи не отримані вони від слабкої рослини. Тому насіннєвий матеріал відбирають відразу при зборі врожаю.
2
Перед посадкою в грунт, бульби піддають яровизации. Їх викладають на розсіяному світлі в приміщенні при температурі 15оС на 2-3 тижні. Використовуючи такий метод, ви зможете зібрати урожай на пару тижнів раніше. До того ж і урожай на таких бульбах, як правило, в 2 рази вище. Якщо у вас є можливість, то проведіть мокре пророщування. Для цього картоплю кладуть очицями вгору, перестилают торфом або тирсою і зволожують.
3
Також бульби необхідно обробити. Дл цього за 2 дні до планованої посадки замочіть суперфосфат, а в день посадки додайте туди сечовину. В цей розчин необхідно занурювати бульби перед посадкою. Якщо картопля на вашій ділянці часто вражають грибки, то розведіть в 10 літрах води 50 г.борной кислоти і додайте 10 г мідного купоросу. Кожен бульба перед тим, як кинути в лунку потрібно припудрити золою.
4
Що стосується місця посадки, то вкрай небажано садити картоплю на одному і тому ж місці з року в рік. Кращі попередники картоплі - це часник, цибуля, огірки, всі бобові, овочі сімейства хрестоцвітих. Якщо у вас немає можливості садити картоплю в іншому місці, то дайте відпочинок від картоплі хоча б ділянці землі.
5
Земля для картоплі повинна бути легкою і родючою. Особливо картопля чутливий до азотним і калійним добривам. Органіку вносять восени, а навесні рихлять.
6
Найкраще картоплю садити в період розпуску березових бруньок. Але не завжди прикмети вірні. Якщо встановився температурний мінімум в 8-10оС, то сміливо висаджуйте.
7
Висаджувати картопляні бульби прийнято рядами. Між рядами відстань 0,5 метра, між лунками в ряду - 35-40 см. Якщо земля не надто волога, то картопля висаджують на рівній поверхні, якщо ж грунтові води високо, то краще його садити на гряду. На посушливих ділянках - в траншеї.
8
Про посадці все. Догляд за картоплею полягає в регулярному окучивании, поливі, видаленні бур'янів і шкідників.
Хто вирощував картоплю , той знає, до чого це виснажливий і малоприємний працю. Це як путина на море: - в 3 дня посадити - кров з носу! - Пройшов дощик - прополоти! - Тепер встигнути підгорнути, поки пролізти можна! - Ну і прибрати до проливних дощів і перших заморозків! А якщо у вас є мотоблок, то хоча б етап посадки картоплі ви можете механізувати!
Вам знадобиться
  • Мотоблок, насіння картоплі.
Інструкція
1
Як ви вже, напевно, зрозуміли, садити треба буде не в лунки, як це робиться традиційно з використанням лопати, а в ряди.Подготовьте відповідно свій мотоблок.Для цього поставте на нього металеві колеса з втулками, расширяющими базу. Переведіть на самий мінімальний розворот сошки мотоблока. Запускайте, і якомога рівніше, дуже ретельно проходите першу борозду.Еслі не вийшло досить рівно, поверніться і пройдіть знову. Тому що всі інші борозни будуть паралельно цій першій, і саме перша борозна визначить рівність вашого картопляного поля. Можна за допомогою натягнутого шнура вичертити на землі лінію і по ній вести мотоблок.Делая другу і наступні борозни, ставте колесо мотоблока поруч з буртиком, получившемся від попереднього проходу. Відстань між борознами, в залежності від типу і марки мотоблока, в середньому виходить близько 60 см. Загалом, це оптимальне межрядовое відстань для картоплі.
2
Наступний етап - розкладання насіння картоплі в борозни. Зрозуміло, якщо посадкою займаються кілька людей, ця етапність не передбачає остановок.Пока помічники докидали в ряди насіннєву картоплю з відстанню між бульбами сантиметрів 25-30, оператор мотоблока на початку поля може вже приступити до завалювання борозен.
3
Для цієї останньої операції мотоблок вимагає переоборудования.Металлические колеса поміняйте на гумові, залишивши ті ж втулкі.Крилья сошки тепер розведіть на максімум.Заводіте, ставте одне колесо мотоблока в борозну з картоплею - колесо гумове і не заподіє шкоди картоплі. Давайте газу і, не поспішаючи, завалюйте насіння.
4
Можна до мотоблока під'єднати картоплесаджалку - це ще більш полегшить вашу працю. Наявні у продажу картоплесаджалки легко підключаються практично до всіх видів мотоблоков.Оні обладнані бункером, ємністю як правило 40 літрів, і укладають бульби в борозни на відстані 25 см одна від другой.Все рівно, швидко і не пріючи!
Зверніть увагу
Важливо, що при посадці картоплі з використанням мотоблока, виробляється ще додаткове предпосадочное розпушування ґрунту.