Як прикріпити автокрісло.

Усі сучасні батьки з особистими автомобілями знають, що за законом маленьких дітей до певного віку потрібно перевозити в автомобілі тільки в спеціальному автокріслі, що забезпечує їх комфорт і безпеку в разі аварії. Якщо ви ніколи не встановлювали автокрісло на сидіння своєї машини, ви напевно є труднощі в тому, як це зробити правильно. Встановити автокрісло за всіма правилами дуже просто - для цього потрібно чітко слідувати інструкції.
Інструкція
1
Крісло встановлюйте тільки на заднє сидіння автомобіля, щоб дитину в разі аварії не травмували подушки безпеки і розбите лобове скло. Ніколи не встановлюйте крісло на передньому сидінні проти ходу руху машини з тих же причин. На задньому сидінні крісло можна ставити проти руху машини, поки дитина не виросте до віку, при якому крісло вже можна ставити по ходу руху.
2
Найкраще встановити крісло посередині заднього сидіння - це найбільш безпечне місце при аварії. Встановлюйте крісло так, щоб воно було трохи відхилена назад і дитина мала можливість відкинутися на спинку.
3
Ремінь безпеки, яким ви пристібаєте крісло до сидіння, притягайте якомога щільніше, а також переконайтеся, що він надійно застебнутий. Простягайте ремінь безпеки по наміченої області для кріплення, яке зазначено в інструкції до автокрісла. Ремінь повинен проходити через всі точки фіксації, наявні на кріслі - тільки в цьому випадку крісло буде закріплено безпечно.
4
Слідкуйте за тим, щоб у ременя завжди була застебнута плечова область, і щоб крісло, притягнуте до сидіння, не зрушується з місця більш ніж на два з половиною сантиметри. Встановивши крісло, натисніть на нього своєю вагою, затягуючи ремінь, але при цьому не залишайте замок ременя на рамі крісла.
5
На всякий випадок беріть інструкцію до крісла з собою в дорогу, якщо його доведеться встановити заново. Час від часу перевіряйте, чи не розбовталося Чи кріплення автокрісла, якщо ви встановили його стаціонарно і не знімаєте.
6
Починаючи з трьох років, дитина може сидіти на кріслі з додатковою спеціальною подушкою для спини по напряму руху машини. Ремінь в такому випадку розташовуйте так, щоб він йшов по діагоналі, торкаючись плеча і не доходячи до шиї дитини. Пристібаючи дитини, розправте ремінь і переконайтеся, що він сидить щільно.
Важливо пам'ятати, що придбання автокрісла саме по собі не гарантує безпеки дитині. За статистикою від 80 до 90% дітей ненадійно захищені від аварійної ситуації через неправильну установку таких крісел. Батькам необхідно знати про те, як встановити в машині дитяче автокрісло, оскільки результатом недбалості можуть стати небезпечні травми малюка в разі аварії на дорозі.
Інструкція
1
Перше, що потрібно зробити, - це ретельно вивчити інструкцію, прикладену до автокрісла. Пам'ятайте! Намагаючись спростити або скоротити процедуру установки, ви піддасте ризику життя і здоров'я вашої дитини. А тому краще чітко слідувати інструкції виробника і витратити більше сил і часу на його установку, ніж потім дорікати собі в недбалості.
2
Дитяче автокрісло не слід встановлювати на передньому сидінні, оскільки розкрилася в разі аварії подушка безпеки може завдати малюкові небезпечні травми. Тому краще кріпити крісло на задньому сидінні. Якщо ж воно обладнане триточковим ременем, найбільш надійне місце для установки - середина заднього сидіння.
3
Переважно кріпити автокрісло за допомогою триточкового ременя: чим кріплення надійніше, тим менша ймовірність отримання травми дитиною. Іноді так трапляється, що утримує пристрій не підходить під сидіння малини або довжина ременя недостатня для його кріплення. Щоб уникнути непорозумінь слід попросити продавця встановити для проби автокрісло в вашу машину.
4
Перед фіксацією автокрісла відсуньте переднє сидіння, звільняючи собі місце для роботи. Після цього встановіть утримує пристрій на сидінні автомобіля, простягнувши по наміченої області ремінь безпеки. Для більш надійного кріплення крісла докладете максимум сил, затягуючи ремінь.
5
Встановивши автокрісло, переконайтеся в тому, що плечова область ременя безпеки застебнута, так як вона відповідає за надійність кріплення утримуючого пристрою на сидінні. Якщо довжини ременя недостатньо, потрібно його замінити в автосервісі на більш довгий. При установці стежте за тим, щоб відповідна частина автомобільного ременя не контактувала з частинами крісла: у разі аварійної ситуації зажим, не витримавши надмірного навантаження, може розстібнутися.
6
Відрегулюйте висоту направляючої для автомобільного ременя правильно. Якщо він буде закріплений дуже високо, у разі ривка машини він може зрушитися дитині на шию, загрожуючи життю малюка. Якщо ж занадто низько - ремінь сповзе з плеча, що також загрожує неприємними наслідками. Після установки автокрісла спробуйте його посувати. Допускається невеликий люфт. Однак, якщо воно зсувається більше, ніж на 2 см, його потрібно встановити заново.
7
Посадивши дитину в автокрісло, обов'язково проконтролюйте, щоб ремені безпеки не були перекручені. Зазор між тілом малюка і ременями повинен бути більше, ніж 2 пальці. Якщо утримує пристрій встановлюється лише від випадку до випадку, при його кріпленні будьте особливо уважні. У разі якщо автокрісло залишається на місці, перед поїздкою завжди слід заздалегідь перевіряти надійність його фіксації.
Зверніть увагу
Ремені безпеки в автомобільних кріслах-переноска групи 0 +/1 та 0 + потрібно застібати нижче плеча дитини, в кріслах групи 1 і комбінованих ремінь повинен знаходитися трохи вище рівня плеча, а в групі 2/3 він проходить через центр плеча малюка.
Корисна порада
Способи затягування ременів безпеки залежать від характеристики затискачів. З'єднують затискачі використовують, якщо ремінь не може застібатися самостійно. Знімні суттєво спрощують процес установки автокрісла. Також бувають автоматично замикаються затиски.