Як розмножити драцену. драцена розмноження в домашніх умовах.

Драцени можна розмножувати трьома способами. Перший полягає в насінному розмноженні, другий - в черенкованії стебел, а при третьому використовують відводки від верхньої частини рослини. Слід враховувати, що першим способом розмножуються лише зелені форми драцен. А ось пестролістие їх сестри розмножуються виключно вегетативним способом. Кращий час для розмноження драцен - це весна, але в інший час теж можна спробувати розмножити рослина. Розглянемо всі три способи докладніше.
Інструкція
1
Для насіннєвого розмноження драцени спочатку потрібно підготувати насіння. Замочіть їх в стимулюючому розчині з температурою близько 30оС на добу. Потім зробіть посів в грунт. Готові грунтові суміші, призначені спеціально для пальмових рослин, є кращими. Зручніше для посіву брати одноразові стаканчики. Полийте грунт після посіву, прикрийте стаканчик поліетиленом і помістіть в тепле місце.
2
Семена проростуть приблизно через 4-8 тижнів. Оберігайте проклюнулися паростки від прямих сонячних променів і уникайте надмірного иссушения або перезволоження ґрунту. Подальший догляд за паростками зводиться до підгодівлі раз на місяць, а також пересадці рослин, коли вони досягнуть висоти 4-5 см.
3
Черенкованіє. Для розмноження живцями виберіть молодий сильний стебло, розріжте його на кілька відрізків 3-5 см довжиною гострим ножем або бритвою. Зробіть це так, щоб на кожному з відрізків стебла було, щонайменше, два очка. З одного боку надріжте кору на кожному стеблинці і мережною їх в підготовлений грунт для молодих рослин. Охороняйте рослини від прямого сонячного світла, помістивши їх в тепле місце. Слідкуйте за вологістю. Перші пагони у вас з'являться через 1,5-2 місяці. Частіше обприскуйте водою з розпилювача листя молодих рослин - вони це люблять.
4
Щоб розмножити драцену третім способом, візьміть верхівку від використаного рослини або верхівку, зрізану з материнської рослини. На її місці нові пагони не забаряться з'явитися. Поставте зрізані верхівки в стакан або банку з водою і підсипте туди трошки деревного вугілля. Через приблизно три місяці, висадіть в грунт верхівки, коли вони дадуть коріння.
Зверніть увагу
Драцена (Dracaena). Сімейство - Агавові. Розмноження. Драцена в домашніх умовах добре розмножується шляхом живцювання. Для цього верхівку стебла обрізають і встромляють в описану вище землесмесь. Вкорінюється драцена під ковпаком або пакетом, при цьому вимагає регулярного поливу, провітрювання та обприскування.
Корисна порада
Dracaena. Сімейство драценових. Батьківщина - тропічні райони Африки та Азії, Канарські острови. Драцени - представники сімейства агавових, назва яких походить від грецького слова drakania - самка дракона. Розмноження: драцени розмножуються верхівковими живцями (із застосуванням гетероауксину і підігріву ґрунту), шматками стовбура, завдовжки близько 8 см, відводками.