Як зробити розсувні ворота. Як зробити ворота з дошки.

Встановлюючи орні ворота на дачі, можна використовувати найрізноманітніший матеріал. Виготовлення дерев'яного паркану і воріт з паркану - один з найпростіших і найдешевших варіантів. Зробити цю роботу під силу навіть початківцю будівельнику.
Вам знадобиться
  • - 4 петлі для воріт з довгим виносом;
  • - брусок 50х50 мм;
  • - струганая дошка 20х140 мм;
  • - шурупи 4х50 мм;
  • - дриль.
Інструкція
1
Перевірте якість установки опорних стовпів для воріт в грунті. Вони повинні бути грунтовно вкопані в землю, а краще, забетоновані, тому це опорний вузол всієї конструкції.
2
Зміцніть воротні петлі на опорних стовпах. При установці нижніх петель визначитеся з нижнім краєм воріт, враховуючи нерівності грунту, наявності трави, снігового покриву і т.д. Залежно від того, дерев'яні стовпи або металеві, коротка частина петлі приварюється або прикручується шурупами до опор.
3
Заміряйте відстань від одного до іншого опорного стовпа в районі петель. З цього розміру відріжте два бруски перетином 50х50 мм. Прикрутите їх до петель на всю довжину з обох сторін. Розмітьте середину у цих горизонтальних брусків.
4
Розмітьте діагональні бруски. Вони будуть розташовані в напрямку від нижніх петель до верхнього бруска, не доходячи 20-25 см до його середини. Для цього прикладіть брусок в потрібному напрямку до горизонтальних брусків і зробіть знизу і зверху олівцеві позначки. Акуратно розпиляєте брусок по цих позначок так, щоб спиляти щільно прилягали і до нижнього, і до верхнього брусків. Прикріпіть діагональні бруски на місце, використовуючи шурупи 70 мм по парі на з'єднання.
5
Наріжте з струганной дошки штахетник, враховуючи форму майбутніх воріт. Виходячи з довжини горизонтальних брусків, розрахуйте відстань між дошками паркану. Випиляєте брусочок-шаблон цього розміру для контролю відстані між дошками. З одного боку прикріпіть до нього досочку або шуруп для того, щоб шаблон міг висіти на верхньому бруску.
6
Прибивайте штахетник в напрямку від центру до країв, використовуючи шаблон. Першу дошку в штахетник прикрутите по схилу або за рівнем на відстані шаблону від центральної позначки горизонтального бруска. Прикручуєте дошки двома шурупами діаметром 50 мм зверху і знизу і одним шурупом в діагональний брусок. Прикручуєте штахетник дзеркально в обидві сторони від центру.
7
Від центральних міток в обидві сторони зроби ті дві рисочки на товщину дошки штахетника на верхньому і нижньому горизонтальному бруску. У верхньому і нижньому брусках зробіть по два пропила під 90 градусів. Ворота зараз можна відкрити.
8
Складіть дві дошки штахетника разом плазом, вставте їх в отриманий пропив. Відзначте на них місця примикання горизонтальних брусків. На кожній дошці повинно вийти по два олівцеві квадратика. Просвердлите в них отвори для кріплення шурупами (по 2 на кожен). Під кожним зазначеним квадратиком необхідно також просвердлити отвір діаметром 25 мм. Для цього зручніше скласти разом торцеві дошки штахетника і просвердлити їх одночасно - отвори в них повинні збігатися.
9
Прикрутите торцеві дошки на місце. Перевірте, закриваються Чи ворота і чи збігаються торцеві отвори. В одну із стулок вставте в ці отвори по паличці з заокругленим кінцем зовні, виступаючим на 2-3 см. Прикрутите їх до горизонтальних брусків. Потрапляючи в сусідні отвори на другий торцевої дошці, ці палички будуть закріплювати стулки воріт.
10
У нижній частині однієї із стулок за допомогою металевих вушок необхідно прикріпити Г-подібну ручку з металевої труби або арматури, яка в закритому положенні фіксуватиме стулку, за допомогою відрізка труби, вбитого або вкопані в землю під воротами.
Корисна порада
Якщо потрібно, щоб стулки воріт відкривалися на 180 градусів, то крайні дошки в штахетник повинні бути прикручені не так на винос петель, а безпосередньо до бруска.
Автомобілі завжди привертали увагу кримінальних особистостей. Це змушує автовласників приймати високі запобіжні заходи. Щоб захистити свій транспорт від викрадення, на гаражні ворота можна встановити запори, конструкцій і варіантів виконання яких існує величезна кількість.
Вам знадобиться
  • - дерев'яні бруски;
  • - швелери;
  • - цвяхи, болти;
  • - дриль зі свердлом по металу;
  • - зварювальний апарат.
Інструкція
1
Щодо направлення замикання і місця розташування запори для розгорнутих воріт можуть бути горизонтальними, вертикальними і додатковими. Залежно від конструкції вони діляться на врізні, накладні зсувні, накладні накидні, поворотні, гвинтові і багато інших. Найпоширенішою конструкцією є запор-вертушка, для виготовлення якого потрібно мінімум матеріалів та інструментів. Придбати запор типу «вертушка» сьогодні не надається можливим, оскільки його не виробляють. Зате його легко можна зробити самостійно.
2
Щоб зробити запор по типу «вертушка», знадобиться дерев'яний брусок товщиною 5-10 см і довжиною 1,5 м. Утримувати балки будуть швелери, які повинні будуть залишатися нерухомими.
3
Прикріпіть поперечину по центру за допомогою наскрізного болта таким чином, щоб сам засув міг пересуватися легкими поворотними рухами уздовж брусків, що мають клиноподібну форму. У процесі закриття воріт, стулки повинні упиратися в дверний блок. Швелер можна прикріпити за допомогою свердла по металу або зварювального апарату.
4
Закріпіть один швелер трохи вище, а інший - трохи нижче. Сам брусок, який повинен буде обертатися проти годинникової стрілки, прикрутіть посередині біля краю двері, що відкривається всередину.
5
Прикріпіть рейку-упор до правій стулці воріт із зовнішнього боку. Вона повинна буде виступати на 20-30 мм. Якщо стулки обшиті металевим сайдингом, рейка буде виступати в якості упору. Запор-вертушка не вимагає наявності додаткових засувів. Із зовнішнього боку деталі такого замку відсутні, а тому розкрити його не вийде.
6
Ще одним видом засува, який використовується для воріт гаража орного типу, є запор типу «шлагбаум». Щоб зробити його, закріпити брусок за свій край на другий третини. Вважати потрібно від середини стулки. Швелер більшого розміру прикріпіть біля самого краю однієї стулки, а меншого - на другій третині інший таким чином, щоб брусок піднімався аналогічно шлагбаума.
Зверніть увагу
При влаштуванні запору по типу «вертушка» не забудьте надіти дві шайби між поперечиною і стулкою для полегшення обертання.