Як експортувати сертифікат.

Різні сертифікати і закриті ключі - невід'ємна частина роботи в інтернеті, завдяки якій забезпечується безпека та конфіденційність вашої діяльності на деяких сайтах, що вимагають аутентифікації. Іноді вам може знадобитися експорт або імпорт сертифікатів на інший комп'ютер або на іншу систему. Експортувати сертифікат можна тільки в тому випадку, якщо ви зайшли в систему через обліковий запис адміністратора.
Інструкція
1
Експорт сертифіката включає в себе розміщення його всередині файлу, а сам файл ви, в свою чергу, переміщаєте на будь-який інший комп'ютер. Найпростіше переносити експортований сертифікат на знімний флеш-накопичувач, щоб він знаходився в безпечному місці.
2
Для початку відкрийте меню «Пуск», а потім відкрийте розділ пошуку. У рядку пошуку введіть команду certmgr.msc і натисніть Enter. Якщо буде потрібно, введіть пароль адміністратора, а потім клікніть на потрібний сертифікат правою клавішею миші.
3
Виберіть в розділі «Усі завдання» команду «Експорт». Відкриється майстер експорту, в якому потрібно натиснути «Далі». Майстер експорту запропонує вам експортувати закритий ключ, що необхідно, якщо сертифікат переноситься на інший комп'ютер.
4
Натисніть кнопку «Так» або «Ні» в залежності від того, де буде використовуватися сертифікат, а потім натисніть «Далі», вибравши потрібний формат. Вибирайте такий формат, який буде відповідати подальшому використанню сертифіката.
5
Якщо сертифікат має закритий ключ, скористайтеся форматом файлу обміну особистою інформацією зі стандартом Cryptographic Message Syntax.
6
Вкажіть пароль для шифрування закритого ключа, якщо він є експортованим і ви налаштували майстер так, щоб закритий ключ був збережений і перенесений в новий файл разом із сертифікатом. Підтвердіть введення пароля і натисніть "Далі".
7
Дочекайтеся закінчення процесу експортування файлу, введіть ім'я нового файлу, а потім збережіть його в будь-якій папці на знімному носії.
Якщо ви збираєтеся перевстановити операційну систему або перемістити свої файли і папки на інший комп'ютер, вам також може знадобитися перенесення сертифікатів і закритих ключів, які спрощують роботу в мережі і забезпечують її безпеку. Для того щоб перенести сертифікат на новий комп'ютер, його спочатку потрібно експортувати, а потім імпортувати на нову систему.
Інструкція
1
Для експорту сертифіката використовуйте знімний носій. Експорт здійснюйте через диспетчер сертифікатів, відкривши файл certmgr.msc і ввівши пароль адміністратора. Правою кнопкою клікніть на обраний сертифікат зі списку і виберіть опцію «Експорт».
2
Разом з сертифікатом ви можете експортувати закритий ключ - це буде потрібно, якщо ви переносите сертифікат на новий комп'ютер, а не міняєте операційну систему на старому.
3
Вибравши підходящий формат сертифіката для експорту, натисніть «Далі», а потім вкажіть розташування файлу, в якому буде розташовуватися резервна копія сертифіката та закритих ключів - наприклад, знімний флеш-накопичувач. Дочекайтеся закінчення процесу експорту та натисніть «Готово».
4
Для того щоб імпортувати сертифікат на новому комп'ютері, відкрийте «Пуск» і через рядок пошуку знайдіть знову диспетчер сертифікатів certmgr.msc. Натисніть Enter.
5
Повторно введіть пароль до аккаунту адміністратора, підтвердіть запит пароля і клікніть на папку, в якій повинен бути розміщений новий сертифікат. В меню «Дія» виберіть розділ «Усі завдання», а потім виберіть підрозділ «Імпорт». Натисніть «Далі», запускаючи майстер імпорту сертифікатів.
6
Для пошуку сертифіката для імпорту натисніть «Огляд» і виберіть сертифікат, який ви попередньо експортували на окремий носій. Натисніть «Відкрити», а потім натисніть "Готово". Сертифікат буде успішно імпортовано.