Як утеплювати баню. утеплювати баню зсередини.

Термоізоляція лазні необхідна для економії палива, а отже і грошей. Краще один раз витратитися на утеплення будови. Найкращий варіант - це утеплення лазні в період її будівництва, спільно з установкою добре продуманої системи повітрообміну і вентиляції в цій будові. Якщо ви задумали побудувати капітальну баню, то зверніться з цього приводу до фахівців.
Інструкція
1
Починати утеплення лазні необхідно з верхньої частини фундаменту. Для цього використовують мінераловатні плити. Грунт, що знаходиться під підлогою утеплюють керамзитом або шлаком товщиною в 1,5 - 2 рази товще несучих стін лазні. Це необхідно для того, щоб лаги завжди знаходилися в сухості. Обов'язково залишайте вентиляційні отвори у фундаменті, щоб волога всередині нього не накопичувалася.
2
Утеплення стін залежить від матеріалу, з якого вони зроблені. Якщо це дерев'яний зруб, то основну увагу слід приділити закладенню щілин на стиках вінців. Це дуже трудомістка робота і вироблятися вона повинна в процесі створення зрубу. Цегляні стіни утеплюють скловатою або мінеральними матами. Коли лазня вже побудована, то зсередини стіни необхідно пароізоліровать. Це можна зробити за допомогою глиняного розчину.
3
Найбільшу увагу при утепленні стін лазні необхідно приділити віконних та дверних отворів. Саме з метою збереження тепла, в лазні роблять дуже маленькі вікна, розташовуючи їх ближче до підлоги. Найчастіше тепло йде через щілини під підвіконням вікна, в стеклах, які нещільно вставлені і в самій дерев'яної конструкції. Звичайно, в ідеалі в лазні повинні стояти подвійні, потрійні скла, найкраще встановити пластиковий склопакет. Якщо для вас це дорого, то встановіть два скла в одній рамі ретельно підігнавши скла за розмірами. Герметизувати вікна можна шляхом замазки, яку наносять і на цвяхи, що кріплять скло до рами. Якщо баню будують з цегли, то вікна можна і зовсім замінити стеклоблоками. Повітряні камери, що знаходяться всередині стеклоблока відмінно тримають тепло. Однак і в таких лазнях необхідно ставити кватирки для вентиляції приміщення.
4
Двері в парну не ставлять надто високими, так як тепло виходить через верх. Самі двері обов'язково підганяють за розмірами щоб уникнути появи щілин.
5
Якщо ви зробили хорошу теплоізоляцію в лазні, то прогріватися вона буде швидше, буде набагато довше тримати тепло, і ваші витрати на паливо скоротяться.