Як визначити свій соціонічний тип.

Соціоніка - це наука, яка вивчає те, як у людини відбувається процес сприйняття і переробки інформації. Знаючи її основні принципи, ви ніколи не помилитеся при виборі свого оточення, краще зрозумієте себе та інших. Соціоніка умовно ділить всіх людей на 16 типів . Як можна визначити свій соціонічний тип?
Інструкція
1
Перед тим, як почати визначення, слід усвідомити, що всі чотири пари ознак, за якими ви будете дивитися, присутні у кожної людини. Просто якийсь ознака в парі виражений сильніше. На нього і треба орієнтуватися.
2
З'ясуйте, раціональний ви людина, або ірраціональний. Раціонал - акуратний, розумний, все в житті прочитує. Не любить коли його відволікають і порожніх витрат часу, сил, грошей. Він - спочатку думає. Ірраціонал - повна його протилежність. Розсіяний, забудькуватий, мрійливий, що пливе за течією. Цей тип - спочатку робить.
3
Якщо ви віднесли себе до ірраціональний, визначте, сенсорик ви або Інти. Сенсорик - приземлена людина. Приземлений - в сенсі земної, на відміну від витає в хмарах інтуїта. Сенсорик орієнтований на об'єктивність, свої тілесні відчуття - запахи, смаки і т.д. Інти - орієнтований на суб'єктивне сприйняття, відчуває час, часто живе в минулому, намагаючись розібратися в собі.
4
Тепер з'ясуйте логік ви чи етик. Логіки - всі знають, добре орієнтуються у фактах і подіях, аналізують, спокійно оперують фактами і цифрами, «живуть головою». Етик - чудово відчуває людей, відносини між ними і сприймає світ через призму свого ставлення до чого-небудь. Свої вчинки обґрунтовує - «я хочу!»
5
Наступний крок - дивіться, інтроверт ви чи екстраверт. Екстраверт сприймає себе як частину об'єктивної реальності. Стимули він краще отримує ззовні і емоції віддає тільки в зовнішнє середовище. З легкістю бере відповідальність за інших. Інтроверт повністю довіряє своїм думкам, бажанням і почуттям. Йому складно налагоджувати відносини і він ними дуже дорожить. Не любить, коли увагу оточуючих прикута до нього.
6
Тепер визначаємо ваш соціонічний тип. Ви ставитеся до ірраціональний. Якщо ви - Інти, логік і екстраверт, то ваш соціонічний тип - Дон Кіхот. Сенсорик, етик і інтроверт - Дюма; сенсорик, логік і екстраверт - Жуков; Інти, етик і інтроверт - Єсенін; сенсорик, етик і екстраверт - Наполеон; Інти, логік і інтроверт - Бальзак; Інти, етик і екстраверт - Гекслі; сенсорик, логік і інтроверт - Габен.
7
Якщо спочатку ви визначили себе як раціонала, то спочатку дивіться, логік ви чи етик, потім - Інти або сенсорик, і наостанок - екстраверт чи інтроверт.
8
Тепер дивіться соціонічні типи раціональний і шукайте себе. Етик, сенсорик і екстраверт - Гюго; логік, Інти і інтроверт - Робесп'єр; етик, Інти і екстраверт - Гамлет; логік, сенсорик і інтроверт - Максим Горький; логік, Інти і екстраверт - Джек Лондон; етик, сенсорик і інтроверт - Драйзер; логік, сенсорик і екстраверт - Штірліц; етик, Інти і інтроверт - Достоєвський.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=AlZDpDJR020
Зверніть увагу
Соционический тип (соціотип, тип «інформаційного метаболізму», ТІМ, психотип) людини - з точки зору соціоніки, вроджений тип структури мислення людини, яка визначається взаємним розташуванням функцій. Соціоніка розглядає 16 типів.
Корисна порада
Кожен, хто зацікавився соціонікою і псіхософіей, стикався з питанням, як визначити свої типи особистості в цих типологиях. На жаль, стовідсотково надійних методик в даний час не існує. Перш ніж тіпірованних, потрібно знати кілька важливих моментів. Найпоширеніша омана - те, що соціонічний тип визначає цілком і повністю характер людини, її звички і поведінку.
Соціоніка - це неакадемічна напрямок психології, на даний момент є дуже популярний. Відповідно до неї, кожна людина належить до одного з 16 соціо типів , котрий володіє характерним типом сприйняття інформації, структурою мислення. Соцітіп визначається за напрямками екстраверсія-інтроверсія, інтуїція-сенсорика, логіка-етика, ірраціональність-раціональність. Його визначення називається типуванням, є кілька способів типування.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер
  • - сайт з соціоніки
  • - фахівець з соціоніки
Інструкція
1
Найпростіший спосіб типування (для підбору типу інформаційного метаболізму) - проходження тестів із кількістю питань, що виявляє ваш спосіб реагування в різних ситуаціях. Просто зайдіть на будь-який сайт з соціоніки і пройдіть тести. Але це спосіб не тільки простий, але і ненадійний.
2
Тому для більшої точності рекомендують пройти кілька тестів не один раз і в різному стані - у піднесеному і стомленому, вранці і ввечері і т.д. Відповідаючи на питання, довго не роздумуйте. Прочитайте опис отриманого соціотипу і подумайте, чи схожі ви на нього або, швидше за все, ваші відповіді були не зовсім щирими.
3
Другий спосіб - анкетне типування. Заповніть анкету з книги або з сайту з соціоніки і покажіть добре знає вас людині. Він скаже, схожі ваші відповіді на правду чи ні. З іншого боку, ніхто не може знати вас до кінця краще за вас.
4
Зайдіть на сайт тіпіровщіков, запропонуйте користувачам ознайомитися з вашою анкетою та визначити ваш тип. Будьте готові до того, що у знавців соціоніки думки про ваш типі можуть відрізнятися. Та й самі ви можете не погодитися з їх висновками - це ваше право.
5
Типування за зовнішніми ознаками. До анкети прикладіть свої фотографії, а фахівці постараються визначити ваш соціотип. Однак це вельми спірний спосіб типування, тому у всіх своє власне, часто суб'єктивне сприйняття зовнішності. Хоча іноді соціотип може бути яскраво виражений у конкретної людини.
6
Проективне типування. Зверніться до фахівця з соціоніки. Він попросить вас намалювати малюнок на задану тему і за результатами визначить ваш тип. Однак це вміють робити тільки справжні професіонали, які добре знаються на психології. Вони також можуть судити про тип людині за її почерком.
Зверніть увагу
Жоден тест не гарантує 100% вірного результату. Найточніший результат можна отримати в безпосередньому спілкуванні зі знавцем соціоніки.
Корисна порада
Вважається, що найбільш точне типування може бути тільки із залученням інших людей, тому щодо самих себе люди часто помиляються.