Як додати колонтитул.

Колонтитули - заголовні дані, які зазвичай містять додаткову інформацію (місце документа, автор, назва глави або розділу) і розташовуються над або під основним текстом. Колонтитули можуть повторюватися і розташовуватися на всіх або на деяких сторінках документа, статті. Розрізняють верхні і нижні колонтитули.
Інструкція
1
Для того щоб вставити колонтитули необхідно в головному меню Microsoft Word увійти в розділ «Вид», з розкрився списку вибрати пункт «Колонтитули». Після цього у верхній частині документа з'явиться поле, обрамлене пунктирною лінією - поле для введення верхнього колонтитула. Крім цього відкриється панель настройки колонтитулів. Перехід між верхнім і нижнім здійснюється за допомогою кнопки «верхній/нижній колонтитул», перехід між колонтитулами здійснюється за допомогою кнопок «перехід до наступного», «перехід до попереднього». За допомогою меню «Вставити автотекст» можна вставити в колонтитул інформацію про номер сторінки, дату створення, імені файлу і іншому. За замовчуванням колонтитули вставляються на всі сторінки документа. При внесенні змін Microsoft Word автоматично змінить однакові колонтитули у всьому документі, навіть якщо в розділі документа містяться різні колонтитули.
2
Якщо є необхідність створити унікальні або повністю видалити колонтитули на першій сторінці, можна скористатися наступним способом. Відкрийте «Вид» -> «Колонтитули». В з'явилася панелі настройки натисніть «Параметри сторінки», на вкладці «Макет» поставте галочку навпроти «Розрізняти колонтитули першої сторінки» та натисніть «Ок». Таким чином, ви отримаєте можливість редагувати колонтитул першої сторінки окремо від інших. Якщо потрібно повністю видалити колонтитул з першої сторінки, двічі клацніть на ньому і повністю очистіть поле.
3
Якщо у вашому документі є кілька розділів, можна для кожного з них налаштувати власний колонтитул. Якщо потрібні різні колонтитули, а розділів немає, їх необхідно створити. Для цього поставте курсор в місце, куди слід вставити розрив розділу. Увійдіть в меню «Вставка», з розкрився списку виберіть пункт «Розрив». В групі «Новий розділ» виберіть параметр, який вказує, звідки слід почати новий розділ. Після свідомості розділів, виберіть один для створення в ньому колонтитулів. Увійдіть в меню «Вид» -> «Колонтитули», розірвіть зв'язок між поточним і попереднім колонтитулом натисканням кнопки «Як в попередньому» і відредагуйте за бажанням колонтитул для обраної частини документа.