Як вибрати штори.

Штори повинні бути гідним обрамленням вікон вашого будинку. Штори не тільки приховують деякі вади обробки, але і можуть повністю перетворити інтер'єр. У виборі штор потрібно врахувати і висоту стін, і ширину віконного прорізу, і розташування вікна, і розміщення батарей, і внутрішню обробку.
Інструкція
1
Вибір конструкцііТрадіціонно штори складаються з двох частин: прозора вільно звисаюча тонка фіранка, якої закривають все вікно і портьєри. Їх зазвичай роблять з важких щільних тканин і обрамляють ними віконний отвір. Дуже часто портьєри закривають зверху ламбрекеном. Їм закривають карниз, частина стіни над вікном і частина самих штор. Ламбрекен створює відчуття завершеності простору, але він доречний лише при високих стелях, при низькій стелі ламбрекен лише обтяжать всю конструкцію і зробить її громіздкою.
2
Вибір расцветкіОсновное призначення портьєр - захищати від яскравого сонячного світла. Якщо до дизайну фіранки не пред'являється особливих вимог, то забарвлення портьєр дуже багато що вирішує. Наприклад, портьєри з горизонтальними смугами допоможуть вам візуально розширити вузьку кімнату. А вертикальний малюнок створить ілюзію висоти стель. Відчуття затишку і теплоти додадуть приміщенню важкі щільні штори теплих оттенков.Цвет штор повинен бути в тон оформленню стін, але або світліше, або темніше їх. Це необхідно для того, щоб штори не зливалися зі стінами.
3
Матеріал штор вибирайте в залежності від їх призначення. Якщо головна функція штор - захищати кімнату від яскравого сонця (південне вікно), то вибирайте тканини зі спец. покриттям, яке захистить саму штору від швидкого вигоряння. Якщо штори повинні захищати від пилу, що летить з вулиці, їх доведеться часто прати, а значить, вибирайте щільні міцні тканини без підкладали.
4
Самий практичний матеріал для штор - це поліестер. Він легко відпирається при температурі 40оС. Штори з оксамиту дуже красиві, але чистити їх можна лише способом сухого чищення. Бавовняні тканини дуже гігієнічні, але їх не можна використовувати в кімнатах з яскравим освітленням - вони швидко вигорятимуть, і ніяка просочення не врятує їх чарівну забарвлення. Штори з тафти розкішно виглядають, вона відбиває сонячне світло, її легко чистити. Зі штучних матеріалів найкращий - це віскоза за нею також легко доглядати. Льон не надто практичний, але якщо він з додаванням лавсану, то до відмінного зовнішнього вигляду додається легкість у догляді.
Зверніть увагу
Як вибрати штори. В облаштуванні вашого будинку дуже важливо правильно підібрати штори, які не тільки приховають всі недоліки обробки, але і буквально перетворять Ваше вікно і квартиру в цілому. І тут необхідно врахувати все: висоту стелі, розміри і розташування вікон, і, звичайно ж, інтер'єр самих кімнат.
Корисна порада
Якщо ви придбали нову квартиру і вже задумалися про покупку меблів, не забудьте про істотну роль штор в інтер'єрі. Зробити оригінальні штори можна, просто з'єднавши різнобарвні квадрати з однієї тканини разом. Такі фіранки кріпляться до карниза за допомогою кілець і затисків. Майте на увазі, що щільність тканини у квадратів повинна бути однаковою.