Як провести газове опалення.

Природний газ - це найдешевше і практичне паливо. Витрати на підключення газу окупаються через два роки повністю, до того ж власники будинків звільнені від постійної заготівлі дров та вугілля, що значно збільшує кількість вільного часу в теплий період року, коли в приватному будинку і без заготівлі палива роботи вистачає. Щоб підвести газ, слід зібрати всі необхідні документи.
Вам знадобиться
 • - заявка на підведення газу;
 • - документ, що засвідчує особу;
 • - свідоцтво про власність на будинок;
 • - свідоцтво про власності на земельну ділянку ;
 • - договір про складання проектної та технічної документації;
 • - бланк із заповненими технічними умовами;
 • - договір на проведення газу від центральної труби;
 • - договір на установку газового обладнання;
 • - акт введення приладів в експлуатацію;
 • - договір на технічне обслуговування;
 • - договір на поставку і оплату.
Інструкція
1
Зверніться в районну організацію з постачання природного газу населенню. Напишіть запит на підведення і підключення газу до вашого будинку.
2
У виданому вам документі на складання технічних умов повинні бути заповнені всі графи. епосредственно технічні умови мають право складати і заповнювати тільки організації з ліцензією. Найчастіше в газовій компанії є свої бригади технічних фахівців, які виїжджають на місцевість газифікації, проводять ряд технічних і дослідницьких робіт, на підставі яких і складаються всі технічні документи з характеристикою місцевості і плану підведення від центральної лінії.
3
Якщо підведення газу є масовим заходом, що відбувається найчастіше, то на всі об'єкти технічні умови складаються незалежно від того, будете ви проводити підключення чи ні, тому що до всіх будинків проводиться газовий стояк. Якщо хтось не підключає газ в перший рік, то зробити це можна в подальшому.
4
Весь монтаж газового обладнання, труби, лічильники, котли, газові водонагрівачі, проводить бригада монтажників. Укладіть договір на монтаж і установку всього обладнання, і договір на монтаж газу від центральної труби. Це дві різні роботи, які виконуються за різними кошторисних розрахунках.
5
Кімната, де буде встановлено газове обладнання, повинна мати вентиляційну шахту, вікно, хороше освітлення і бетонний або плитковий підлогу. Якщо ви встановлюєте всю газову систему на кухні, то в дверях доведеться зробити отвори і провести вентиляцію безпосередньо біля газових установок.
6
Після завершення монтажу укладіть договір на технічне обслуговування обладнання. Викличте технічного співробітника з відділу газового контролю для складання акта щодо введення газового обладнання та приладів обліку в експлуатацію.
7
З актом введення зверніться у відділ по роботі з клієнтами газової компанії. Укладіть договір на поставку газу і оплату за приладами обліку.
Для мешканців приватних будинків і котеджів найкращий і економний вид опалення - це газ. Встановлення газового обладнання строго регламентована і не допускає ніякої самодіяльності. Щоб обігріти газом будинок, необхідно виконати наступні дії.
Вам знадобиться
 • - газовий котел;
 • - труби і батареї;
 • - дозвіл на установку.
Інструкція
1
Подайте заяву в газове міське управління. Врахуйте, що якщо ви живете в багатоквартирному будинку, вам можуть і відмовити, тому що навантаження, створювана газовим котлом на стояк обмежена, і автономне опалення може бути встановлено тільки в кожній десятій квартирі.
2
Зверніться в компанію, яка допоможе вам зробити проект газових комунікацій (адресу або телефон можна дізнатися в міськ- або райгазів). Переконайтеся в тому, що все розташовано на тому місці, де планувалося, а ваші побажання враховані, наприклад, ви можете замовити підігрів води в басейні або «Тепла підлога». Крім того, пам'ятайте, для потужних котлів (більше 60 кВт) потрібно виділення окремого приміщення з входом.
3
Узгодьте проект з газовим управлінням і замовте установку лічильника. Пройдіть інструктаж і отримаєте пам'ятку про те, як слід користуватися газовим обладнанням. Крім того, щоб отримати дозвіл на установку газового котла, необхідно буде провести перевірку технічного стану вентиляційного каналу.
4
Оберіть котел, виходячи з опалювальної площі і матеріалу, з якого побудований будинок. Якщо у вашому будинку немає водопроводу з гарячою водою, купіть двоконтурний котел, що дозволяє нагрівати воду для постійного використання. Перевірте, чи додається до котла сертифікат відповідності; крім того, з вами повинні укласти договір на техобслуговування і видати гарантійний талон.
5
Прокладіть комунікації, тобто труби і батареї опалення. Якщо ви володієте необхідними навичками і знаннями в цій області, можете виконати ці роботи самі.
6
Установкою, настроюванням і запуском котельного обладнання можуть займатися лише фахівці, але ви можете контролювати цей процес. При установці настінного котла переконайтеся, що він надійно зафіксований на стіні і виключена будь-яка можливість випадкового обриву. Підключати котел слід в такому порядку: спочатку установка проводиться до системи димовидалення та газопроводу. Після цього підключається система опалення та гарячого водопостачання. Для надійності перевірте всі шви і стики самостійно за допомогою простого намилювання поверхні труби (якщо надуваються бульбашки, значить є витік газу).