Як вибрати брус. Як вибрати профіль бруса.

Серед будівельної деревини особливою популярністю користуються будинки, зроблені з бруса , т.к. цей матеріал екологічно безпечний і, разом з тим, має відмінні характеристики по міцності, стійкості до навантажень і теплозбереження. Брус буває трьох видів: природної вологості, профільований і клеєний.
Інструкція
1
Брус природної вологості. Самий популярний і недорогий матеріал. Використовувати такий брус краще в тому випадку, якщо ви плануєте жити в будинку переважно у весняно-літній період. Головний недолік цього бруса полягає в тому, що в процесі висихання на його бічних поверхнях з'являються тріщини, а після усадки (приблизно через 2-3 роки) може знадобитися додаткова обшивка стін вагонкою або сайдингом.
2
Профільований брус.Чаще всього профільований брус робиться з хвойних порід шляхом фрезерування або стругання. Такому брусу при виготовленні надають стандартну прямокутну форму (профіль). Хоча буває, що внутрішня сторона бруса має плоску поверхню, а зовні будівлі - опуклу. Будинки з профільованого бруса виглядають красиво і акуратно і не вимагають додаткової обробки. Вибираючи такий брус, ви економите час на його зведенні. Завдяки спеціальним виїмкам, профільований брус легко скласти по типу дитячого конструктора, де кожна деталь ідеально підходить один до одного. Щілини в такому будинку не виникнуть, а вам залишиться тільки відшліфувати стіни і пройтися по ним антисептиком або фарбою. У такому будинку можна проживати в зимовий період, не боячись вітрів, попадання вологи між брусами і виникнення вогнищ гніенія.Еслі після зведення будинку ви вирішите зайнятися обробкою, доведеться почекати, поки профільований брус набере відносну вологість.
3
Клеєний брус. Клеєний брус виготовляється з дощок (ламелей), попередньо висушених і покритих антисептичними протипожежними засобами. Готові ламелі склеюють в балки. В цьому випадку в процесі експлуатації будинок, виконаний з клеєного бруса, зберігає свою первісну форму. Тому, якщо ви хочете проживати в будинку одразу після його споруди, то клеєний брус є оптимальним варіантом, т.к. практично виключає усадку (не більше 1%), а ви ніколи не зіштовхнетеся з перекосом дверних або віконних прорізів.