Як організувати і представити дослідницький проект.

Створення дослідного проекту - справа непроста, вам знадобиться багато сил і терпіння, щоб здійснити задумане. Організованість і самодисципліна допоможуть вам у досягненні успіху.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - наукова література;
  • - організованість.
Інструкція
1
Першим ділом, коли проект знаходиться тільки на стадії розробки, складіть приблизний план досліджень. Він повинен займати буквально кілька аркушів. У ньому чітко викладіть, що, як і навіщо ви збираєтеся робити. Цей документ не має жодної адміністративної значущості, але він допоможе вам систематизувати свої думки з приводу проекту, а також може бути корисний при отриманні консультацій в інших осіб.
2
Сформулюйте для себе цілі і завдання дослідження. Мета - це підсумковий результат, якого ви хочете добитися в ході роботи. Важливо чітко поставити перед собою мету, від цього залежить весь хід дослідження.
3
Подумайте і запишіть, як саме ви будете здійснювати ті завдання, які ставите перед собою. Звичайно, в процесі дослідження не вийде чітко слідувати складеним планом, але він все одно необхідний. Постарайтеся розписати його якомога докладніше, згодом це допоможе вам в організації процесу, а також може наштовхнути на нові ідеї.
4
Складіть приблизний бюджет проекту. Грошові кошти знадобляться для будь-якого дослідження, тому вам потрібно порахувати, скільки грошей ви витратите на матеріали, на зарплати співробітників, відрядження і так далі.
5
Тепер можна приступити до пошуку грошових коштів. Існує безліч фондів, готових надати гранти під наукові дослідження на конкурсній основі. Для того щоб виграти грант, ви повинні подати заявку за встановленою фондом формі. Тут вам допоможуть вже наявні напрацювання у вигляді проекту дослідження. Постарайтеся подати ваш проект в найбільш вигідному світлі, адже від цього залежить, виграєте ви грант чи ні.
6
Тепер, коли гроші на дослідження отримані, можна приступити до самого дослідженню. У різних областях підхід до організації може бути різним. Важливо чітко скласти план експериментів, отримати репрезентативну вибірку, обробити результати, зробити з результатів відповідні висновки.
7
У міру проведення дослідження обов'язково детально фіксуйте всі свої дії і методики, це допоможе вам знайти помилку, якщо результати виявляться несподіваними. Також така документація буде гарною підмогою при подальшому складанні звіту.
8
У міру просування дослідження та отримання результатів пишіть невеликі статті та беріть участь у тематичних конференціях з доповідями або стендами.
9
Після закінчення досліджень вам знадобиться написати підсумковий звіт для грантодателя. Також ви можете написати статтю для якого-небудь наукового журналу. Часто наукові дослідження використовують для роботи над дисертацією. Якщо ви пишете звіт або статтю, то дотримуйтесь правил оформлення, які встановлені фондом або виданням. Ретельно перевіряйте текст, попросіть подивитися його будь-кого з колег.
10
Для того щоб представити дослідження аудиторії, зробіть кілька усних доповідей на конференціях, засіданнях лабораторії, наукових зібраннях. Хороший доповідь лаконічний, повністю відображає хід дослідження і його результати, містить чіткі висновки. Важливо вкластися в регламент, якщо доповідь затягується, то це нервує аудиторію. Особливу увагу приділіть наочним матеріалами - фотографій, малюнків, графіків і таблиць. Не перевантажуйте презентацію цим матеріалом, але надайте його достатньо для того, щоб проілюструвати результати роботи.
Корисна порада
Якщо ви сумніваєтеся в чомусь, у вас виникають труднощі в організації та реалізації проекту, не соромтеся просити допомоги у більш досвідчених колег. Вони завжди готові допомогти починаючому фахівцеві.