Як виростити томати.

Томати, або їх більш звичне для нас назва «помідори» - улюблена культура всіх садівників. Мабуть, немає більшого задоволення, ніж салат зі свіжих помідорів і огірків, щойно зірваних з грядки. Але щоб виростити хороший урожай, необхідно слідувати наступною технологією.
Інструкція
1
Підготовка насіння томатів. Перед тим, як висіяти, їх необхідно обробити темно-вишневим розчином марганцівки (на 1 склянку води - 1 г марганцю). Це необхідно для того, щоб захистити насіння від вірусів. Покладіть насіння в марлевий мішечок і опустите в цей розчин на 20 хвилин. Потім промийте насіння водою.
2
Після знезараження насіння необхідно опустити в живильне середовище. Для цього можна розвести в одному літрі води або 1 ст.л. золи, або 1 ч.л. нітроамофоски, або 1 ст.л. добрива «Ідеал». Пролежати в цьому розчині насіння повинні не менше 12 годин, після чого не промиваючи, на 1 добу їх поміщають в чисту воду в тепле місце.
3
Далі насіння гартують в холодильнику у відсіку для охолодженого м'яса (+ 1-3оС) протягом 2 діб. Класти туди насіння необхідно все в тому ж марлевому мішечку і регулярно зволожувати.
4
Після загартовування насіння відразу сіють. Робити це потрібно в лютому з 5 по 25 числа. Склад грунтосуміші для розсади наступний: 1 частина торфу, 1 частина перегною і 1 частина дернової землі. В відро такої суміші додають 1 ст.л. золи, по 1 ч.л. суперфосфату і сульфату калію. Всю суміш перемішати. Перед посівом насипати в ящик, ущільнити, полити розчином гумату пивного кольору, підігрітого до 40оС. Тепер зробіть борозенки через кожні 5 см, глибиною не більше 1,5 см. У ці борозенки посійте загартовані насіння і присипте тієї ж почвосмесью. Поставте ящики в тепле місце (22-24 ° С). Якщо ви все правильно зробили, то через тиждень все насіння дружно зійдуть.
5
Коли з'явиться розсада, температуру знизьте до 18 ° С вдень і 15 ° С вночі. Такий режим дотримуйтесь до появи 3 цього листа. Він не дозволить розсаді сильно витягнутися. Пройде близько 1 місяця, за цей період полийте розсаду рази 2-3 без підгодівлі.
6
Пікіровка. Пікірувати розсаду потрібно з третім справжнім листом. Кожен сіянець пересаджують в горщик 8 * 8 см з тією ж сумішшю. Перед пікіровкою за 3 години розсаду полийте. Якщо сіянці сильно витягнулися, то стебло можна заглибити (сім'ядолі повинні залишитися над землею). Через 2 тижні розсаду удобрите: на 10 л води 1 ст.л. нітрофоски. Через 25 днів пересадите рослини знову в горщики побільше (12 * 12,15 * 15). Не забувайте підгодовувати рослини через кожні 10 днів. Все пасинки, які почнуть рости на пріщіпанних рослинах, видаляйте крім 2 верхніх пагонів.
7
У травні розсаду загартовують на балконі або відкривають кватирку. Загартована розсада має фіолетовий відтінок, сформована в 1 стебло. Якщо до висадки в грунт на рослинах з'явилися квіти, зберегти їх ви зможете, обризнув розсаду розчином борної кислоти (1 г на 1 літр води).
8
Гарна розсада не вище 35 см, вона має до 12 хороших листя і пару суцвіть. Висаджують її в теплицю на початку травня в гряди висотою 35 см і шириною до 90 см. Між грядами обов'язковий прохід такої ж ширини. Садять розсаду вертикально за півметра один від одного, присипаючи землею тільки горщик в шаховому порядку. Рослини полити і після протягом 2 тижнів не поливати, щоб розсада не витягнула, і бутони не повідпадали. Через 1,5 тижні томати підв'язують до шпалери. Пасинки обламують не у стебла, а залишаючи «пеньки» 2-3 см. Сильно грунт над перезволожуйте, інакше плоди будуть кислі і водянисті.
9
Упродовж періоду вегетації помідори підгодовують 3-4 рази коров'яком, «Ідеалом», сульфатом калію, золою, суперфосфатом і так далі.
10
Коли томати почнуть плодоносити, швидше обривайте плоди з нижніх кистей, щоб верхні теж встигли дозріти. Гарного вам врожаю!