Як обрізати у відео чорні смуги. обрізати кадри в відеофайл.

Деякі відеозаписи, отримані шляхом оцифрування старих плівкових фільмів, через розбіжність пропорцій сторін вихідного і результуючого кадрів, мають прикрий дефект, що виражається в наявності двох чорних смуг ліворуч і праворуч зображення. Даний дефект не дозволяє переглянути відео в максимальному дозволі на персональному комп'ютері, навіть розгорнувши вікно плеєра на повний екран. Проте за допомогою сучасних засобів обробки відео чорні смуги у фільмі можна обрізати.
Вам знадобиться
  • - безкоштовна програма для обробки відео VirtualDub 1.9.9, доступна для завантаження на сайті http://virtualdub.org.
Інструкція
1
Відкрийте відеофайл в VirtualDub. Для цього перетягніть файл мишею у вікно програми з провідника або файлового менеджера. Або натисніть F7 або виберіть у головному меню "File" -> "Open video file ...", а потім у діалозі знайдіть і виділіть потрібний файл і натисніть кнопку "Відкрити".
2
Встановіть прийнятний масштаб перегляду кадрів відео до і після перетворення. Клацніть правою кнопкою миші по будь-якої панелі перегляду, виберіть у контекстному меню потрібний масштаб. Те ж саме виконайте в іншій панелі.
3
Відкрийте діалог додавання фільтрів. Натисніть клавіші Ctrl + F, або ж виберіть у меню пункти "Video" -> "Filters ...".
4
Додайте фільтр "null transform" в ланцюг обробників кадрів потоку відео. У діалозі "Filters" натисніть кнопку "Add ...". З'явиться діалог "Add filter". У списку знайдіть рядок "null transform". Виділіть її. Натисніть кнопку "OK".
5
Відкрийте діалог установки параметрів відсікання кадру при обробці його фільтром. У списку діалогу "Filters" виділіть рядок, відповідний доданому фільтру. Натисніть кнопку "Cropping ...".
6
Обріжте у фільмі чорні смуги. У діалозі "Filter input cropping" підберіть такі значення полів "X1 offset" і "X2 offset", щоб чорні смуги повністю зникли. Межі зони відсікання можна міняти за допомогою переміщення їх мишею.
7
Збережіть зміни в налаштуваннях фільтрів і проконтролюйте результат в панелі попереднього перегляду обробленого кадру. Натисніть кнопки "OK" в діалогах "Filter input cropping" і "Filters". Переглянуто кілька фрагментів відео в панелі попереднього перегляду результуючого кадру при масштабі відображення 1: 1. Переконайтеся у відсутності чорних смуг.
8
Переведіть додаток в режим безпосереднього копіювання звукового потоку і повної обробки потоку відео. Встановіть позначки на пунктах меню "Audio" -> "Direct stream copy" і "Video" -> "Full processing mode".
9
Налаштуйте кодек для стиснення потоку відео. Виберіть у меню пункти "Video" та "Compression ...", або натисніть клавіші Ctrl + P. У отобразившейся діалозі виділіть в списку пункт, відповідний предпочитаемому кодеку, натисніть кнопку "Configure" і задайте параметри стиснення відео, натисніть кнопку "OK".
10
Збережіть фільм без чорних смуг. Натисніть F7 або виберіть у меню "File" -> "Save as AVI ...". Перейдіть в директорію для збереження файлу, задайте його ім'я. Натисніть кнопку "Зберегти".
11
Дочекайтеся закінчення обробки відео. Статистична інформація по ходу процесу збереження фільму буде виводитися у вікно "VirtualDub Status". Процес можна перервати, натиснувши кнопку "Abort".
Корисна порада
При налаштуванні відсікання зображення при фільтрації намагайтеся задавати такі параметри, щоб розмірності сторін результуючого кадру були кратні 2 або 4. В іншому випадку багато кодеки не зможуть стиснути відео.