Як будувати баню.

Кожен, у кого є нехай навіть невеликий досвід у будівництві, зможе побудувати лазню своїми руками. Але якщо ви не маєте такого досвіду, то ця задача може виявитися для вас важкоздійснюваною. Потрібно пам'ятати, що при будівництві будь-якого об'єкта є нюанси, постарайтеся це врахувати, коли візьметеся будувати баню своїми руками.
Вам знадобиться
 • 1. Бетономішалка.
 • 2. Сокира плотницкий;
 • 3. Електролобзик;
 • 4. Дриль;
 • 5. Шуруповерт;
 • 6. Рубанок;
 • 7. Степлер будівельний (для скоб)
 • 8. Подовжувач.
 • 9. Бензопила;
 • 10. Болгарка;
 • 11. Рівень.
 • Колоди діаметром 25 см. (Кількість залежить від висоти лазні).
 • Книга «Будуємо лазню», Е.В. Доброва, 2006.
Інструкція
1
Для початку потрібно правильно вибрати місце розташування для лазні. Якщо поруч знаходиться водойма або річка, то, щоб уникнути затоплення, бажано ставити баню на відстані не менше 15 метрів від ніх.Не рекомендується поєднувати баню з різними будівлями, такими, як будинок, літня кухня або майстерня. Якщо ви не професійний будівельник, то такі експерименти можуть привести до виникнення вогкості і затхлого запаху в цих приміщеннях.
2
Визначтеся з розмірами. Якщо ділянка невелика, то баню ставлять розміром 6х4м. Цього достатньо, щоб розмістити основні приміщення: парну, мийну і передбанник. У будь-якому випадку, кожен вирішує, виходячи зі своїх можливостей і кількості чоловік у сім'ї. Можна обійтися без мийної і цим заощадити на будівельних матеріалах.
3
Закладаємо фундамент. Він може бути пальових, стрічковим або столбчатим.Кірпіч, бетон, камінь або комбінацію з цих матеріалів використовують при закладці стовпчастого фундаменту. Закладаючи фундамент палі, віддайте перевагу сваям з дуба, вони довше прослужать. Між стовпами покладіть цегляну стінку товщиною в одну цеглину, або зробіть насипні стінки з гравію, битої цегли або шиферу.
4
Менш трудомісткою за часом і витратам є укладання стрічкового фундаменту. Для цього потрібно викопати траншею, засипати в неї шар піску в 20-25 см., Полити водою і утрамбувати. Далі йде шар з щебінки такої ж товщини. Якщо зробите все правильно, отримаєте надійну і довговічну конструкцію.
5
Ідеальним матеріалом для стін лазні як і раніше є дерево. Воно екологічно, добре тримає і віддає тепло. Використовувати інші матеріали (цегла, натуральний камінь, бетон) можна лише в тому випадку, якщо вони є більш доступними для вашого гаманця.
6
Облаштовуємо серце лазні - парну. Найголовніша деталь парної, звичайно ж, піч-кам'янка. Порівняно з різноманітністю електронагрівальних приладів на ринку, труб з гарячою водою або газом, піч-кам'янка залишається надійним економічним рішенням. Придбати її не важко, про ціни можна поцікавитися в спеціалізованих інтернет-магазинах і магазинах вашого міста.
7
Усередині лазні не повинно бути нічого, що могло б підкреслювати її замкнутість або займати невиправдано багато місця, не повинно бути ніяких гострих углов.В дверях в парну встановіть скло: коли є можливість бачити зовнішній світ, то навіть чисто психологічно замкнутий простір здається більше, до того ж, в цілях безпеки зручно спостерігати за людиною, яка знаходиться в парной.Воздух в парній повинен циркулювати, тому настил на лавках і полицях не повинен бути суцільним. Для просвіту між дошками достатньо відстань в 1,5-3 см.
8
Ширина верхніх лавок, як правило, не повинна бути менше 70 см., Так як при меншій ширині лавки у дорослих чоловіків падає рука.Висота крамниць. Якщо висота стелі 200-210 см., То верхня лавка не повинна бути вище 110 см., А нижня 70 см.
9
Світло в лазні повинен бути м'яким і рівномірним, тому, якщо середні розміри парної 2х2 метра, то оптимально буде використовувати два світильника потужністю 40-60 Вт Зазвичай світильники встановлюють ближче до стелі, але людині, який лежить на верхній полиці, таке світло буде не приємний, тим більше в парній, де ми хочемо, насамперед, розслабитися. Тому оптимальним варіантом буде установка світильників на стіні.
Корисна порада
Перед тим, як ви зберетеся що-небудь будувати, необхідно засвоїти ази будівництва. Без спеціалізованої літератури тут не обійтися. Візьміть в свою сімейну бригаду професійного теслі-будівельника, це буде дешевше, ніж ціла бригада найманих робітників.