Як вивчити французьку мову самостійно.

Французький мову справедливо вважається одним з найкрасивіших і популярних мов Європи. Вміти вільно спілкуватися нею мріють багато людей. Однак у російських школах більшою мірою вивчаються англійська та німецька, тому опановувати додатковим французькою мовою часто доводиться самостійно і вже в зрілому віці.
Вам знадобиться
  • - самовчитель французької мови
  • - французько-російський словник
  • - граматика французького
  • - мультимедійний курс французького
  • - зошити для записів
Інструкція
1
Звичайно, будь-яка мова простіше й ефективніше всього вивчати на спеціальних курсах або з індивідуальним викладачем. Але часто у дорослих людей немає можливості відвідувати заняття, тому доводиться вивчати мову самостійно. На щастя, при високій мотивації і наполегливості цілком можливо прекрасно вивчити іноземну мову самому.
2
Для людини, що володіє комп'ютером, найбільш оптимальним варіантом вивчення французької стане одна з мультимедійних програм, яких в даний час випущено досить багато. Комп'ютерний диск дозволить пройти мовний курс практично ідентичний очному в навчальному класі. Придбати мультимедійний курс можна через інтернет або в книжковому магазині, що продає навчальну літературу і комп'ютерні програми.
3
Користуючись комп'ютерним додатком, ви також будете отримувати пояснення з граматики й синтаксису мови як під керівництвом справжнього викладача, будете слухати приклади правильної вимови і виконувати завдання. Програма сама їх перевірить, вкаже на помилки і допоможе їх виправити. Проте на додаток комп'ютерному софту вам в будь-якому випадку знадобляться підручник французької мови, граматичний довідник і французько-російський словник.
4
Якщо немає можливості використовувати професійно складений мультимедійний курс, вивчити французьку мову можна самостійно іншим способом. Хоча в даному випадку робота буде складніше і просуватися стане повільніше. В першу чергу постарайтеся придбати хороший самовчитель французької мови. При його виборі зверніть увагу, яким складом написана книга, наскільки вам важко розуміти викладений матеріал. Постарайтеся вибрати найбільш доступну літературу.
5
Додатково обов'язково придбайте великий французько-російський і російсько-французький словники, довідник з граматики і, бажано, французький розмовник для туристів. За допомогою розмовника ви будете вивчати найбільш поширені обороти і стійкі вирази. Також вам знадобляться зошити для записів. Краще завести окремі зошити для виконання вправ і для запису нових слів з перекладом. Працюючи по самовчителю, намагайтеся послідовно проходити кожен урок, виконуючи всі вправи та завдання. Якщо вам щось не зрозуміло, не намагайтеся перескочити через тему і йти далі, обов'язково розберіться в скрутному матеріалі.
6
Для кращого засвоєння базової лексики візьміть собі за правило щодня вивчати по 10 нових слів. Слова вивчати слід таким чином: зробіть невеликі картки з щільного паперу розміром приблизно в чверть аркуша формату А4. На одній стороні напишіть 10 нових французьких слів, на звороті ці ж 10 слів з перекладом на російську мову. Вчіть слова, дивлячись на французькі оригінали, і підглядайте в переклад, тільки якщо зовсім не пам'ятаєте їх значення. Картки зручні тим, що їх можна носити з собою всюди і вчити слова при кожній вільної хвилині. Приміром, під час поїздки в транспорті або під час очікування на зупинці.
7
Не менш ефективний спосіб - записати французькі слова і фрази з перекладом в MP3-плеєр і прослуховувати на ходу протягом дня. Таким чином, ви непомітно для себе будете набирати необхідний лексичний обсяг. Практично з самого початку навчання намагайтеся дивитися якомога більше фільмів французькою і читати нескладні книги або газетні статті. Цей досвід дасть вам необхідний навик розуміння чужої мови і його застосування в повсякденному житті.
Корисна порада
Будь-яка мова без практики мертва, тому з найперших місяців вивчення французької постарайтеся знайти можливість письмового або усного спілкування з носіями мови в інтернеті або в реальному житті.
Французький мову є другим за поширеністю після англійської, в багатьох країнах Євросоюзу він є офіційним. Вивчення французької мову а допоможе вам краще спілкуватися в ваших поїздках по Європі, ви зможете налагодити контакт з новими діловими партнерами і знайти собі нових друзів. Існує безліч самовчителів по французькому мову у, проте можна виділити кілька основних рекомендацій по його вивченню.
Інструкція
1
Перш за все, зверніть увагу на фонетику. Французький мову - один з тих мову ов, в яких ключове значення має саме вимова. Щодня читайте вголос, навіть ті тексти, які не можете перевести. Привчіть свій мовний апарат до французької мови, пам'ятайте про те, що чим частіше ви вимовляєте французькі слова, тим більш звичний стає до французької мови ваш мову .
2
Для того, щоб говорити, вам необхідно також розуміти, про що розмовляють. Регулярно дивіться фільми і телепередачі на французькому, найкращим варіантом буде якщо вони виявляться з субтитрами російською. Запам'ятовуйте інтонацію і манеру вимови, пробуйте повторювати деякі репліки і записуйте результат своїх старань на диктофон для того, щоб порівняти з оригіналом.
3
Щодня вчіть нові слова і звороти. На перших порах найпростіше буде використовувати розмовник. Поступово, вмете з тим, що ви вивчаєте граматику, пробуйте формувати пропозиції на французькому без предварітельног перекладу на російську. Кожен день ви повинні вивчати мінімум по десять слів.
4
Пробуйте перекладати тексти зі словником, начитував по три-чотири сторінки в день. Не пропускайте навчання ні з якої причини, пробуйте слухати і переводити французькі пісні - чим більше цього мову а буде у вашому житті, тим швидше ви його вивчіть.