Як вибрати куртку для катання на сноуборді.

З кожним роком зростає кількість людей, що захоплюються таким екстремальним і видовищним видом спорту, як сноубординг. Крім спеціального спорядження і взуття, катання на сноуборді неможливо без спеціальних костюмів, при пошитті яких використовуються практично космічні технології та матеріали. Це дозволяє забезпечити не тільки необхідну свободу руху, а й правильний температурний режим, комфорт і сухість.
Інструкція
1
Вибираючи куртку, одягніть її і покрутити перед дзеркалом, піднімаючи руки вгору, вниз, розводячи їх в сторони. Крій куртки повинен забезпечувати повну свободу руху. При цьому вона не повинна задиратися або скручуватися. Надіньте капюшон і, затягнувши всі утяжки на ньому і куртці, повертите головою. Бажано надіти при цьому маску для катання і простежити, щоб застебнутий капюшон не закривав бічний огляд. Наявність утяжек дозволить відрегулювати посадку капюшона по вашій голові, а вітрозахисний куліса і козирок захистять від попадання снігу за комір при сильному вітрі.
2
У нижній внутрішній частині куртки повинна бути пришита захисна спідниця з кріпленнями до штанів, що оберігає від попадання снігу та вітру в простір між курткою і брюками. Бажано, щоб в куртці були внутрішні кишені, в яких можна розмістити телефон, плеєр, маску і гаманець. Необхідний і накладна кишеня із застібкою - для скі-пасу. Краще, якщо манжети на куртці будуть флісового. Цей матеріал забезпечує швидке висихання спітнілих або промоклих в снігу рук і є додатковим утеплювачем. Шви куртки повинні бути проклеєні, в кишенях обов'язково наявність підкладки.
3
Перегляньте і випробуйте всі блискавки на куртці і кишенях. Рух собачки має бути м'яким і рівним. Якщо блискавка хоч трохи заїдає, виріб брати не варто - в екстремальних умовах катання ця блискавка зламається дуже швидко. Також перевірте всі нашиті липучки, вони повинні триматися щільно і надійно, важливо, щоб вони були прошиті і посередині, щоб не відірватися при частій експлуатації.
4
Перевірте місця розташування вентиляції - вони повинні бути в найбільш необхідних для цього місцях: у районі пахв (у тому числі і закінчується на спині), в районі лопаток або попереку. Добре, якщо є кишені з підкладкою з вентиляційної тканини, що виходять всередину куртки.
5
При пошитті куртки повинна бути використана мембранна тканина. Пори її дуже малі і не пропускають всередину краплі води. А ось випаровування тіла проходять через неї назовні без проблем. За будовою мембрани бувають порові, беспоровие і комбіновані, а за кількістю шарів - двошарові і тришарові. Нещодавно з'явилися «двох-з-половиною-шарові». Від їх вибору залежатиме вага куртки і її функціональність. Підбирати мембрану треба за умовами катання.