Як утеплити взуття.

Найчастіше фабричного утеплення для взуття недостатньо, коли наступають сильні морози чи доводиться довгий час проводити на вулиці. Щоб навіть в негоду ногам було комфортно, необхідно утеплювати свою взуття . Ви цілком можете зробити це самостійно.
Вам знадобиться
  • - устілки;
  • - фольга;
  • - натуральне хутро.
Інструкція
1
Найбільше тепла втрачається через підошву, тому досить важливим є вибір устілок. Краще всього, якщо ви купите зроблені з повсті або з собачої шерсті. Вони гігроскопічні, вбирають вологу, а також пористи, тому пропускають повітря.
2
Можна також використовувати устілки з хутра. Натуральне хутро прекрасно зберігає тепло, і вашим ногам буде затишно.
3
Якщо під устілками знаходиться шар фольги, це також добре запобігає втраті тепла. Тонкий металевий шар не пропускає холод і перешкоджає тепловіддачі. Ви можете самі вирізати алюмінієву прокладку з фольги, яку використовуєте для приготування їжі, або ж купити устілки на алюмінієвій підкладці.
4
Можна утеплити взуття, пошивши з натурального хутра «панчіх», який надягає хутром всередину, а потім вже надівається взуття. Краще не пришивати такі бахіли до взуття, щоб можна було їх легко сушити і провітрювати. Для того щоб вони не сповзали, краще закріпити їх за допомогою кнопок.
5
Можна купити устілки зі спеціальних термозберігаючих матеріалів, вони продаються в спортивних магазинах. Вони відмінно зберігають тепло, пропускають повітря, їх легко прати, якщо необхідно.
6
Дуже важливо щоб вам не було тісно у взутті, тому що чим менше всередині повітря, що виконує теплоізоляційну функцію, тим холодніше вашим ногам. Тому якщо ви припускаєте утеплювати взуття, то краще купити її на розмір більше.
7
У гонитві за захистом від зимового холоду постарайтеся не перестаратися. Якщо ногам буде занадто жарко, вони почнуть сильно потіти, всередині буде накопичуватися волога, а це буде охолоджувати ноги. Підвищена вологість також може стати причиною розмноження хвороботворних бактерій, неприємного запаху і грибка.
8
Доглядайте за устілками. Обов'язково витягуйте їх ввечері з взуття і висушуйте на батареї. Тільки в сухому вигляді вони можуть зберігати тепло і бути корисними для здоров'я ніг.